Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Reklama Aldi zakazana. Kevin Marchewka zachęcał dzieci do picia alkoholu? (video)

Reklama Aldi z animowanym warzywem Kevin Marchewka została zakazana z obawy, że może zachęcić dzieci do picia alkoholu – informuje inews.co.uk.
Reklama

Klip był częścią kampanii bożonarodzeniowej niemieckiego Aldi w Wielkiej Brytanii. Pomimo otrzymania tylko jednej skargi Agencja Standardów Reklamy (ASA) uznała reklamę za "nieodpowiedzialną" ze względu na jej "silny wpływ" na odbiorców poniżej 18 lat.

Reklama parodiuje horror „Szósty zmysł” (The Six Sense). Bohater klipu, Kevin Marchewka mówi "Widzę martwego pasternaka". W tym momencie zaczyna się reklama alkoholu oraz głos lektora, który mówi: "Kevin czuł się trochę spięty. Myślał, że są duchy. Miał szósty zmysł. Jak się okazało, jego instynkt miał rację. Było kilka duchów w tę zimną noc Bożego Narodzenia". Klip kończy się sceną, w której Kevin przestraszył się innej animowanej postaci przebranej za ducha.

Kluczem w reklamie jest gra słów: „spirits” po angielsku znaczy zarówno „duchy”, jak i „alkohol”.

Odpowiadając na zakaz ASA, rzecznik Aldi powiedział, że chociaż zamierzali, aby Kevin był "zabawną" postacią, nie był zaprojektowany tak, by przemawiał do dzieci. Jak tłumaczyła firma, film The Six Sense w Wielkiej Brytanii jest dozwolony od 15 lat i dlatego jest nieodpowiedni dla młodszych osób.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum