Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rekordowa sprzedaż Mango. Większość sklepów nie należy do firmy

Sprzedaż Mango, hiszpańskiego detalisty modowego, osiągnęła w ubiegłym roku rekordową wartość 2,68 miliarda euro (2,8 miliarda dolarów), przekraczając poziom sprzed pandemii o 13 proc. Co kryje się za tak dobrym wynikiem? Kupujący nadal wydawali ubrania w obliczu wysokiej inflacji, a firma rozwijała się w Stanach Zjednoczonych i Indiach.
Reklama

Mango korzysta na wzmożonym popycie

Przychody Mango wzrosły o 20% w porównaniu z rokiem poprzednim, przy czym zarówno sprzedaż stacjonarna, jak i internetowa skorzystała na popandemicznym apetycie konsumentów na ubrania, pomimo ostrej konkurencji w branży odzieżowej . Zysk netto wzrósł o 21%, do 81 mln euro (85,66 mln dolarów).

Mango kontynuuje ekspansję

W minionym roku Mango zaczęło zwiększać swoją obecność w Indiach i otworzyło w maju flagowy sklep w Nowym Jorku, jeden z dziewięciu nowych sklepów otwartych w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku i ze 119 sklepów na wszystkich rynkach. Sieć zwiększy liczbę sklepów w USA do 40 do 2024 roku.

W 2023 roku Mango planuje otworzyć także 35 nowych sklepów w Indiach, na swoim wiodącym rynku w Azji, gdzie będzie miało 110 placówek.

W zeszłym roku detalista zaczął przekazywać lokalnym partnerom 55 sklepów, które prowadził bezpośrednio w Rosji. Podczas gdy 30 sklepów zostało zamkniętych na stałe, Mango poinformowało, że pozostaje obecne w 90 sklepach w tym kraju na podstawie umów franczyzowych.

Mango: Tylko co trzeci sklep to własna placówka

Firma ma 2566 placówek na całym świecie i spodziewa się otwarcia większej liczby sklepów w 2023 roku niż w ubiegłym roku, ale tylko jedna trzecia będzie własnością firmy.

Mango, które ostatnio naciskało na zwiększenie produkcji w pobliskich krajach, takich jak Turcja, twierdzi, że trzęsienie ziemi z 6 lutego nie dotknęło większości jego dostawców.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum