Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rekordowe wyniki Helio

Zarząd spółki HELIO S.A. poinformował, że po dokonanej wstępnej analizie danych finansowych za trzeci kwartał roku obrotowego 2020/2021 (tj. styczeń – marzec 2021) uznał, że o ile nie wystąpią inne nietypowe zdarzenia należy spodziewać się za przedmiotowy okres zysku netto w wysokości ok. 3 mln zł względem 1,33 mln zł zysku netto za analogiczny kwartał ubiegłego roku.
Reklama

W opinii zarządu HELIO S.A. poprawa wyniku finansowego netto spółki była możliwa przede wszystkim dzięki osiągniętemu efektowi ekonomii skali i optymalizacji kosztów operacyjnych. Choć sprzedaż kwartału była rekordowa w historii firmy, jej dynamika wzrostu była już na typowym dla Spółki kilkunastoprocentowym poziomie (wzrost o ok. 15% r/r.). Spółka w przedmiotowym kwartale osiągnęła ok. 74 mln zł przychodów ze sprzedaży względem 64,36 mln zł w okresie porównywalnym.

HELIO S.A. jest potentatem rynku bakalii i mas do ciast w Polsce. W ofercie firmy znajdują się orzechy, owoce suszone i kandyzowane, ziarna, masy makowe, orzechowe oraz krówkowe, polewy do ciast oraz popcorn do mikrofalówki.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum