Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rekordowy Black Week Klarny. Millenialsi zaszaleli

Unikalne dane zebrane w czasie rzeczywistym pokazują, że wartość zakupów dokonana przez klientów Klarny podczas Black Week wzrosła w stosunku do ubiegłego roku aż o 162 proc. oraz o blisko 150 proc. w czasie Black Friday.
Reklama
  • Najpopularniejsze kategorie produktów wybierane przez klientów Klarny w trakcie trwania wyprzedaży to rekreacja, sport i hobby, biżuteria i elektronika.
  • Najczęściej zakupy na Black Friday robili z Klarną Millenialsi (osoby w wieku od 25 do 40 lat) – 66 proc., a rzadziej Gen Z (18-24 lata) – 20 proc. i Gen X (41-56) – 15 proc.  
  • Klienci najbardziej oczekiwali na spadek cen PlayStation5, Nintendo Switch, Xbox series X/S, iPhone 14 Pro/Max, iPhone 13 Pro Max, Samsung Galaxy Z Flip/Fold/22, iPad Air/Pro/Mini, Samsung Galaxy Tablet i to je najczęściej dodawali do list życzeń w aplikacji Klarna w oczekiwaniu na powiadomienie o spadku ceny.

Z badania przeprowadzonego w październiku i listopadzie na zlecenie Klarny w 17 krajach, w tym w Polsce, wynika, że:

  • Polscy konsumenci chętniej korzystają z wyprzedaży przez Internet ze względu na niższe ceny produktów dostępnych w sieci (84 proc.), oszczędność czasu ( 83 proc.) oraz łatwiejsze porównywanie ofert (83 proc.)
  • 66 proc. polskich konsumentów stara się kupić większość prezentów świątecznych w okresie wyprzedaży. Osoby robiące zakupy online przyznają również, że wiedzą co zamierzają kupić w Black Friday (65 proc.) i do tego czasu czekają z zakupem droższych przedmiotów (53 proc.)
  • Aż 91 proc. polskich konsumentów przyznaje, że robiąc zakupy w sieci porównuje ceny między sprzedawcami, aby znaleźć najtańszy produkt.
  • Webrooming, odgrywa obecnie ważną rolę w całym procesie zakupowym w tradycyjnym sklepie. Aż 83 proc. polskich konsumentów wskazało, że dokonuje reaserchu online przed wyjściem do sklepu, w tym 21 proc. z nich robi to za każdym razem.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum