Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Reuters: amerykańska firma informatyczna Cisco wycofuje się z Rosji i Białorusi

Amerykańska firma informatyczna i telekomunikacyjna Cisco poinformowała w czwartek agencję Reutera, że likwiduje swoje operacje biznesowe w Rosji i na Białorusi. Koncern zawiesił działalność w Rosji, włącznie ze sprzedażą i usługami, już w marcu.
Reklama

Cisco to druga wielka amerykańska firma, która ogłosiła w czwartek, że wycofuje się z Rosji; wcześniej zrobił to koncern Nike.

Reuters pisze, że exodus zachodnich firm z Rosji, związany z inwazją na Ukrainę i sankcjami gospodarczymi, przyspieszył ostatnio w związku z projektem dotyczącej ich nowej rosyjskiej ustawy. Zostanie ona prawdopodobnie przyjęta w najbliższych tygodniach i umożliwili zamrażanie aktywów zagranicznych przedsiębiorstw i nakładanie na nie grzywien. Pozwoli również rosyjskim władzom na wyznaczanie administratorów firm, których właściciele pochodzą z "nieprzyjaznych" krajów.

W ostatnich tygodniach o planach wyjścia z Rosji poinformował rywal Cisco, firma International Business Machines Corp, a Microsoft zapowiedział, że znacząco ograniczy działalność w tym kraju. (PAP)

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum