Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Reuters punktuje Pepsi. Jeszcze w sierpniu napoje były produkowane w Rosji

PepsiCo Inc. zaprzestało produkcji Pepsi, 7UP i Mountain Dew w Rosji. Ma to miejsce prawie sześć miesięcy po tym, jak amerykańska firma ogłosiła, że ​​zawiesi sprzedaż i produkcję.
Reklama

Komunikat Pepsi pojawił się po tym, jak Reuters odwiedził dziesiątki placówek handlowych w Moskwie i okolicach i znalazł produkty koncernu z lipcowymi i sierpniowymi datami produkcji z rosyjskich fabryk.

Ostatnia znaleziona data na produkcie Pepsi to 17 sierpnia.

W oświadczeniu dla agencji Reuters amerykańska firma poinformowała, że ​​zaprzestała produkcji koncentratów dla PepsiCola, Mirinda, 7Up i Mountain Dew w Rosji.

Produkcja PepsiCo w Rosji dobiegła końca

„Zapasy wszystkich koncentratów zostały wyczerpane a produkcja w Rosji została zakończona” – powiedział 8 września rzecznik PepsiCo.

Rzecznik powiedział, że jest to „zgodne z komunikatem, który ogłoszono w marcu 2022 roku”, ale odmówił komentarza, gdy poproszono go o aktualizację sprzedaży i czy została ona wstrzymana.

Kontynuacja produkcji oznacza, że ​​są one nadal powszechnie dostępne w Moskwie, a także we Władywostoku i Krasnojarsku na Syberii, według przeglądu Reuters.

Właściciel jednej z siłowni w Moskwie powiedział, że złożył zamówienie w Pepsi jeszcze w połowie sierpnia.

W 2021 r. Rosja była trzecim co do wielkości rynkiem Pepsi.

PepsiCo w marcu poinformowało, że będzie nadal sprzedawać w Rosji produkty codziennego użytku, takie jak mleko i inne produkty mleczne, mleko modyfikowane dla niemowląt i żywność dla niemowląt. Firma działa w Rosji od ponad 60 lat.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum