Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rewe będzie sprzedawać tylko niemiecką wieprzowinę

Jedna z niemieckich sieci handlowych zapowiedziała, że w 2022 r. rozpocznie sprzedaż świeżej wieprzowiny pochodzącej ze zwierząt urodzonych, wytuczonych oraz przetworzonych w Niemczech.
Reklama

Niemiecka sieć handlowa Rewe zapowiedziała, że już od lata 2022 roku 95 proc. dostępnej w placówkach detalisty świeżej wieprzowiny będzie pochodziło wyłącznie ze zwierząt urodzonych, wytuczonych oraz przetworzonych w Niemczech. 

Decyzja sieci Rewe zyskała duże uznanie ze strony niemieckiego sektora rolnego. Pojawiają się głosy, że także inni niemieccy detaliści powinni pójść tym śladem. Producenci trzody chlewnej chcą, aby zobowiązanie objęło również przetwory z mięsa wieprzowego. Najdalej idący komentatorzy apelują, aby w gastronomii i żywieniu zbiorowym była serwowana wyłącznie wieprzowina, w której zwierzęta spędziły całe życie w Niemczech - od urodzenia do uboju.

Sceptycy wskazują jednak, granie "narodową kartą" nie pomoże niemieckim rolnikom w obliczu bardzo niskich cen żywca, których przyczyną jest zbyt duża podaż i spadające z roku na rok spożycie wieprzowiny w Niemczech.

Rewe wspiera producentów wieprzowiny

Już pod koniec 2020 r. Rewe zapewniło hodowców świń, że będzie nadal płacić ceny skupu wieprzowiny odpowiadające poziomowi rynkowemu przed wybuchem ASF i związanym z chorobą całkowitym załamaniem rynku eksportowego. Detalista zapowiada, że ​​planuje zwiększyć stawki już od września.

Całość na portalspozywczy.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum