Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Robert Lewandowski zakończył reklamowanie Huawei. Powodem współpraca marki z Rosją?

Podjęliśmy dziś decyzję o zakończeniu współpracy marketingowej między Robertem Lewandowskim a marką Huawei. Tym samym realizacja wszelkich świadczeń promocyjnych została z naszej strony wstrzymana - poinformował w mediach społecznościowych menadżer piłkarza Tomasz Zawiślak.
Reklama

Kapitan reprezentacji Polski był od dłuższego czasu "twarzą" numer jeden chińskiej firmy technologicznej, występując w jej reklamach na całym świecie. Decyzję o zakończeniu współpracy podjęto prawdopodobnie po pojawieniu się informacji o pomocy udzielanej przez Huawei krajowi agresora w zapobieganiu cyberatakom na rosyjskie serwery.

O współpracy Huawei z Putinem traktował raport opublikowany na łamach jednego z chińskich serwisów informacyjnych. Dokument został jednak błyskawicznie usunięty, ale postawił Huawei w bardzo trudnej sytuacji.

Jak donosi DailyMail, dokument zarzuca chińskiemu gigantowi technologicznemu współpracę z Rosją w trakcie kryzysu związanego z cyberatakami przeprowadzanymi na rosyjskie strony rządowe i medialne. Huawei miało "pośpieszyć z pomocą Rosji", kiedy tylko jej cyberprzestrzeń została naruszona.

Do zarzutów wobec swojego rosyjskiego odpowiednika ustosunkował się polski oddział Huawei: "Huawei informuje, że publikacja Daily Mail na temat firmy to fake news. Zawarte w niej insynuacje są nieprawdziwe" - napisano w lakonicznym komunikacie.

Poniżej prezentujemy oświadczenie firmy Huawei:

" HUAWEI CBG POLSKA ŻAŁUJE ZAKOŃCZENIA PARTNERSTWA Z ROBERTEM LEWANDOWSKIM. DOCENIAMY NASZĄ DŁUGOLETNIĄ WSPÓŁPRACĘ I ŻYCZYMY MU SAMYCH SUKCESÓW W PRZYSZŁOŚCI. HUAWEI PRZYPOMINA RÓWNOCZEŚNIE, ŻE PUBLIKACJA DAILY MAIL TO FAKE NEWS – ZAWARTE W NIEJ INFORMACJE SĄ NIEPRAWDZIWE."

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum