Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rolnik i aktywista zarejestrował ser o nazwie "Putin"

Rosyjski rolnik Oleg Sirota zarejestrował ser o nazwie "Putin" - poinformowało w piątek Radio Swoboda. Sirota jest aktywistą prokremlowskiego Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego (ONF) i w ostatnich latach pojawiał się na spotkaniach z udziałem prezydenta.
Reklama

Sirota jest właścicielem gospodarstwa serowarskiego pod Moskwą. W październiku 2018 roku pojawił się na obradach Klubu Wałdajskiego, konferencji politologów i ekspertów z udziałem Władimira Putina. Wówczas publicznie dziękował prezydentowi Rosji za wprowadzenie embarga na żywność z Zachodu, które - jak przekonywał - przyczyniło się do rozwoju w Rosji rodzimej produkcji rolnej.

W mediach Sirota opowiadał także o wielokrotnych próbach przekazania swoich produktów gospodarzowi Kremla - nieudanych ze względu na to, że prezenty te przejmowała prezydencka ochrona.

Sirota jest aktywistą ONF - ruchu społecznego, utworzonego w 2011 roku i mającego w zamyśle stanowić zaplecze polityczne Putina. W styczniu br. przedsiębiorca ogłosił, że został zaproszony do Izby Społecznej, struktury konsultacyjnej przy prezydencie Rosji.

Niemniej, Radio Swoboda wątpi w to, by Sirocie udało się zarejestrować znak handlowy "Putin" dla swego sera, bowiem rosyjskie przepisy nie pozwalają na wykorzystywanie cudzych nazwisk w charakterze marek.

Próby komercyjnego wykorzystania nazwiska prezydenta zdarzały się w Rosji wielokrotnie, ale na rynek weszła jedynie wódka "Putinka", co oceniane jest raczej jako wyjątkowy przypadek. Jedną z ostatnich takich prób był w 2012 roku wniosek do urzędu patentowego o rejestrację znaku towarowego "Putinberg" dla wyrobów z kategorii broni palnej.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum