Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rosjanie szukają pracy w Polsce. Czy firmy będą chciały ich zatrudniać?

Z powodu ogłoszonej przez Władimira Putina mobilizacji, Rosjanie masowo zaczęli szukać pracy w Europie. - Widzimy wzrost zainteresowania polskim rynkiem pracy aż o 600 proc. - mówi Anna Dzhobolda, dyrektorka departamentu rekrutacji międzynarodowych w Gremi Personal. Czy polskie firmy zechcą ich zatrudniać?
Reklama
  • Polskie agencje zatrudnienia, specjalizujące się w pozyskiwaniu pracowników ze Wschodu, notują wzmożone zainteresowanie pracą przez Rosjan.
  • Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację, dodatkowo zbiegło się to z tymczasowym zakazem wjazdu Rosjan na teren Polski i krajów bałtyckich.

- Uważamy, że wielki napływ Rosjan na polski rynek pracy nie jest realny z kilku powodów. Po pierwsze, od wybuchu wojny z Ukrainą, polscy pracodawcy, którzy współpracują z Gremi Personal, w tym sama firma Gremi Personal, nie zatrudniają Rosjan z powodów światopoglądowych. Po drugie, my jako firma założyliśmy Fundację Gremi Personal, która już zebrała ponad 2 mln złoty na pomoc Ukraińskim Siłom Zbrojnym  i szczerze nas dziwi zainteresowanie pracą Rosjan akurat u nas. Każda firma, z którą współpracujemy, ucięła związki z Rosją i taką tendencję widzimy na rynku pracy - mówi w rozmowie z dlahandlu.pl Anna Dzhobolda.

 

Rosjanie mają szanse w sektorze IT

Jej zdaniem szansę na pracę w naszym kraju mają tylko specjaliści IT i prowadzący własną działalność gospodarczą, ale od dawna, bo nowi na wizę biznesową już nie wjadą do Polski na mocy obostrzeń z 19 września br. - Może to być góra 2 proc. Rosjan - dodaje ekspertka.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum