Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rosjanie znów tłumnie odwiedzają sklepy w Finlandii

Po zniesieniu w lipcu obostrzeń koronawirusowych w ruchu turystycznym przez władze obu krajów, Rosjanie znów, po przeszło dwuletniej przerwie, tłumnie wybierają się na zakupy do Finlandii. Wolne miejsca w autobusach z Petersburga są dopiero na połowę sierpnia – podało w czwartek fińskie radio Yle.
Reklama

Rosjanie kupują nie tylko produkty spożywcze, np. sery, ale także artykuły gospodarstwa domowego. Niektóre sprzęty są obecnie tańsze w Finlandii niż w ich ojczyźnie nawet trzykrotnie - pisze z kolei dziennik gospodarczy "Taloussanomat".

Wielu rosyjskich turystów w związku z zamkniętą przestrzenią powietrzną dla połączeń z Rosji przedostaje się na południe Europy przez Finlandię, skąd podróż jest obecnie tańsza niż np. przez Turcję - dodaje gazeta.

Nie dostrzegamy obecnie żadnych problemów związanych z wojną na Ukrainie czy sankcjami wobec Rosji - przyznają cytowani przez fińskie media rosyjscy turyści.

Niektórzy Finowie udają się do Rosji po tańsze paliwo. Tam litr na stacjach można kupić za mniej niż 1 euro, czyli prawie za jedną trzecią ceny fińskiej. MSZ Finlandii ostrzega jednak swoich obywateli przed wyjazdami do Rosji i zaleca ze względów bezpieczeństwa unikanie wszelkich podróży po tym kraju.

Z Helsinek Przemysław Molik (PAP)

pmo/ ap/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum