Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rośnie popyt na produkty mleczne w szklanych opakowaniach

Z okazji Światowego Dnia Mleka, firmy O-I i Robico przeprowadziły badanie wśród polskich konsumentów, aby poznać świadomość zalet świeżego mleka w szkle w Polsce. Jak wynika z ankiety, mleko świeże pasteryzowane i UHT to dwa najbardziej rozpoznawalne rodzaje mleka. 1/3 z nas nie wie jednak czym się różnią. Ponad połowa badanych uważa, że szkło to materiał opakowaniowy najczęściej kojarzony ze świeżością mleka.
Reklama

Wyniki pokazały, że Polacy bardzo dobrze orientują się w rodzajach mleka dostępnych na rynku. Najwięcej, bo aż 76% respondentów zna mleko świeże pasteryzowane, a 73% UHT. Większość z nas deklaruje, że wie czym różnią się te dwa rodzaje mleka – wg 1/4 badanych mleko UHT posiada dłuższy termin przydatności do spożycia. 17% z nas uważa, ze mleko UHT i świeże pasteryzowane odróżnia smak. Jednocześnie 1/3 badanych nie ma wiedzy na temat różnic między mlekiem świeżym i UHT. Świadomość różnicy jest szczególnie niska wśród najmłodszej grupy wiekowej - „nie wiem” odpowiedziało 47% osób w wieku 18-24.

Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną konsumentów i bardzo wyraźnym trendem związanym ze zdrowym stylem życia w całej Europie, rośnie popyt na produkty mleczne  w szkle. Na przykład, media w Wielkiej Brytanii zauważają powrót do codziennej dostawy mleka w opakowaniach szklanych bezpośrednio pod drzwi mieszkańców. Także w Polsce dostrzegalne jest rosnące zainteresowanie mlekiem w szkle, nie bez powodu: dla większości respondentów to opakowania szklane najbardziej kojarzą się ze świeżością mleka. Aż 54% Polaków wybrało szkło jako najlepsze opakowanie do świeżego mleka, 23% wskazało karton, a tylko 15% respondentów wybrało opakowania plastikowe.

Świeże mleko to produkt o wyjątkowo wysokiej jakości, a obojętny charakter szkła pomaga zachować jego wartości odżywcze. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum