Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Roszady personalne w sieciach handlowych - są kluczowe zmiany

Duże zmiany personalne nastąpiły w tym roku w sieciach handlowych. Nowego szefa w Polsce wciąż szuka Netto. Zgodnie z zapowiedziami duńskiego detalisty, poznamy go jeszcze w tym roku. Nowe kierownictwo mają także Aldi i Auchan. Przedstawiamy najważniejsze transfery kadrowe.
Reklama

Lidl

Marta Florczak dołączyła do zarządu Lidl Polska. Od kwietnia jako członek zarządu odpowiada za pion personalny. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi – ostatnio, przez dziesięć miesięcy, zajmowała m.in. stanowisko dyrektora zasobów ludzkich w Auchan.

Michał Łagunionek został nowym szefem sieci detalicznej Lidl w Stanach Zjednoczonych. Zastąpił Johannesa Fiebera, który w kwietniu zrezygnował po trzech latach pracy na stanowisku kierowniczym.  Łagunionek jest czwartym z kolei szefem oddziału w USA.

W lipcu Klaus Gehrig, prezes Grupy Schwarz (właściciel Lidla i Kauflandu), niespodziewanie zrezygnował ze stanowiska. Gehrig pełnił funkcję CEO przez 17 lat. Jego obowiązki tymczasowo przejął 81-letni Dieter Schwarz, właściciel spółki. Trwają poszukiwania nowego prezesa.

Netto

W marcu Jerzy Tymofiejew objął stanowisko dyrektora ds. inwestycji. Ostatnio przez blisko 8 lat był związany z AmRestem, jako chief development officer. Wcześniej przez ok. 8 lat pracował dla Lidla. Z kolei w lutym 2021 do Netto dołączył szef zespołu budowlanego - Radosław Bartkowiak, który blisko11 lat także spędził w AmRest, jako manager projektów budowlanych.

W maju z siecią pożegnał się Janusz Stroka, jej dyrektor generalny. Po przejęciu polskich sklepów Tesco sieć Netto Polska rozpoczęła ukierunkowane poszukiwania nowego CEO. Przyszły dyrektor generalny będzie odpowiadał za całokształt działalności sieci, która  podwoi swoją wielkość. Stroka kierował przedsiębiorstwem od 2018 roku. Do czasu powołania nowego CEO, funkcję tę będzie tymczasowo sprawował wiceprezes wykonawczy Mark Nielsen, który jest członkiem Komitetu Wykonawczego Salling Group. Netto spodziewa się powołania nowego dyrektora generalnego w późniejszym okresie bieżącego roku.

Intermarché

14 czerwca do Grupy Muszkieterów i sieci Intermarché dołączył Tomasz Waligórski. Jego zadaniem jest ścisła współpraca z zarządem przy tworzeniu długoterminowej strategii handlowej i rozwoju Intermarché, a także przy wdrożaniu zaplanowanych działań. Tomasz Waligórski zastąpił Marka Wojnowskiego, który był dyrektorem generalnym sieci przez ostatnie dwa lata.

Tomasz Waligórski zdobywał doświadczenie zajmując różne stanowiska w Jeronimo Martins w Polsce i Portugalii, później pracował jako CEO w PoloMarket, a następnie jako General Director Retail w Eurocash, a ostatnio jako Chief Commercial Officer w spółce SPAR w Poznaniu.

Do sieci Intermarché dołączył także Arkadiusz Dobosz, który od początku maja pełni funkcję dyrektora marketingu.

Biedronka

Beata Jankowiak, dyrektor marketingu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka, w marcu odeszła z firmy. Pracowała w niej ponad 20 lat. Beata Jankowiak nie podała powodów odejścia z Jeronimo Martins Polska. Nie ujawniła też swoich dalszych planów zawodowych.

W kwietniu Alessandro Beda  został dyrektorem ds. Lojalności, Cyfryzacji i Innowacji w Biedronce. Wcześniej był dyrektorem handlowym sieci. Pracował także w PSDB, PwC Polska i Vershold Group oraz Duda Polska, agencji reklamowej pracującej na wyłączne zlecenie Biedronki. Do Biedronki dołączył w styczniu 2019 roku.

Z początkiem maja w skład zarządu Jeronimo Martins Polska wszedł Marcin Ładak, szef działu prawnego. 

Auchan

W czerwcu spółka Auchan Polska dokonała oficjalnych zmian w zarządzie. Na stanowisku prezesa zarządu Gerarda Galleta zastąpił Benoit Lheureux. Gerard Gallet pozostaje członkiem zarządu.
Auchan ma też nowego wiceprezesa - to David Mulliez.

Benoit Lheureux w serwisie Linkedin podaje, że jest szefem Auchan Polska i Rumunia od lutego. Lheureux to doświadczony menadżer. Zaczął pracę w Grupie Auchan w 1981 r. Gerard Gallet został szefem Auchan Polska w 2018 r. 

SPAR

W lutym br. Trevor Blunden dołączył do polskiej dywizji sieci Spar jako kierownik ds. projektów specjalnych (Special Projects Executive). 4 maja został natomiast nowym dyrektorem handlowego sieci.  Zastąpił Tomasza Waligórskiego, który zajmował to stanowiska od października 2020 i odpowiadał za takie obszary jak: zakupy i jakość, marka własna SPAR, marketing, zarządzanie asortymentem i cenami oraz e-commerce.

Żabka

W lutym Marta Wrochna-Łastowska, dyrektorka finansowa firmy Żabka Polska, decyzją Rady Nadzorczej została powołana do zarządu i objęła funkcję członkini zarządu ds. finansowych. W ten sposób w zarządzie firmy jest taka sama liczba kobiet i mężczyzn.

W marcu Żabka Polska zyskała z kolei nowego dyrektora rozwoju i wsparcia franczyzobiorców. Został nim Damian Rybak, który rozwijał franczyzę brandu Pizza Hut (AmRest).

Aldi

Z początkiem 2021 r. sieć Aldi pozyskała nowego specjalistę. Przemysław Janicki został dyrektorem pionu koordynacji i wsparcia zarządzania kategoriami. Wcześniej przez wiele lat pracował dla sieci Lidl. 

15 marca nastąpiła z kolei zmiana na stanowisku prezesa zarządu Aldi w Polsce. Oktawian Torchała, dotychczasowy CEO, został powołany do struktur centrali spółki Aldi w Essen, a obowiązki prezesa pełni Wojciech Łubieński. Wojciech Łubieński związany jest ze spółką od grudnia 2019 roku, kiedy to objął stanowisko wiceprezesa i zastępcy dyrektora zarządzającego siecią niemieckich dyskontów. Wcześniej pracował w sieci aptek i drogerii Super-Pharm, ostatnio na stanowisku wiceprezesa, dyrektora operacyjnego.

Kaufland

Na początku kwietnia w kierownictwie sieci Kaufland w Polsce nastąpiły zmiany. Z listy członków zarządu wykreślono Andrzeja Urbańczyka, a wpisano Gabriela Čuka i Adama Madeja. 

W lipcu z Kauflandem pożegnał się z kolei Jakub Jurkowski, który pełnił funkcję dyrektora zakupów. Objął pozycję Commercial Director CEE w JOKR, aplikacji umożliwiającej dostawę zakupów w 15 minut.  Aktualnie firma działa w Warszawie. Do końca wakacji planuje uruchomienie usług w 20 dzielnicach stolicy oraz ekspansję do innych miast.

Polska Grupa Supermarketów

Nowym prezesem Polskiej Grupy Supermarketów, właściciela sieci Top Market, został Zbigniew Wysocki, który zastąpił na stanowisku Michała Sadeckiego. O wyborze kandydata zadecydowała rada nadzorcza spółki.

Wybór Zbigniewa Wysockiego na stanowisko prezesa związany jest z nowymi wyzwaniami stojącymi przed Polską Grupą Supermarketów w zmieniających się realiach rynkowych. Doświadczenie nowego Szefa Grupy ma pomóc m.in. w przyspieszeniu konsolidacji sieci partnerskiej czy poprawie warunków zakupowych dla członków Grupy - podano.

Więcej na portalspozywczy.pl

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum