Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Royal Canin z nową inwestycją w Polsce. Wesprze rozwój firmy w Europie i Japonii

Logicor, właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, ukończył w Niepołomicach budowę inwestycji dla firmy Royal Canin. Nowa inwestycja będzie wspierać rozwój Royal Canin w całej Europie, a także w Japonii. Usługi logistyczne w nowym obiekcie będą realizowane przez FM Logistic.
Reklama

Nowa nieruchomość klasy A sąsiaduje z istniejącą fabryką Royal Canin, która obsługuje 24 rynki i znajduje się 22 km na wschód od centrum Krakowa, z bezpośrednim dostępem do autostrady A4 łączącej południową Polskę oraz Niemcy.

Nieruchomość została wyposażona w panele fotowoltaiczne, wysokiej klasy oświetlenie LED, stacje ładowania samochodów elektrycznych, submetering mediów oraz system recyklingu wody. Dodatkowo obiekt spełnił wszystkie wymagania opracowane przez ubezpieczyciela nieruchomości komercyjnych – firmę FM Global. 

 

„Nieruchomość będzie wykorzystywana zarówno dla potrzeb produkcji, jak i dystrybucji rynkowej na skalę światową. Współpraca z Royal Canin to przykład naszej strategii długoterminowego partnerstwa, której rezultatem jest zapewnienie elastycznej i wysoce certyfikowanej powierzchni biznesowej dla naszych Klientów” – powiedział Michał Ptaszyński, Country Manager Poland w Logicor.

Royal Canin z nową, kluczową inwestycją w Polsce, fot. mat. prasowe
Royal Canin z nową, kluczową inwestycją w Polsce, fot. mat. prasowe

"Obiekt w Niepołomicach, z nowo zatrudnionymi 60 pracownikami, to nowa lokalizacja na mapie działań FM Logistic w Europie Środkowej. Dla naszego klienta świadczymy tu usługi logistyczne typu in-house, obsługujące fabryczny magazyn wyrobów gotowych i dystrybucję na rynek polski, czeski i słowacki, a także usługi dodane, takie jak co-packing czy sampling. Wszystko przy zachowaniu bardzo surowych wymagań jakościowych Klienta” – powiedziała Anna Galas, Senior Business Development Director w FM Logistic.

 

Nowo oddany obiekt obejmuje 25 900 m2 elastycznej powierzchni magazynowej, 380 m2 wysokiej klasy biur oraz 460 m2 powierzchni archiwalnej połączonej bezpośrednią drogą z fabryką Royal Canin w Niepołomicach. Projekt opracowało studio architektoniczne Kwadrat, a generalnym wykonawcą był Atlas Ward Polska. Zarządzenie budową zostało zrealizowane przez Arcadis oraz Logicor.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum