Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rozbiórka Galerii Plaza. Co powstanie w zamian?

Startuje rozbiórka krakowskiej Galerii Plaza, której właścicielem jest spółka deweloperska STRABAG Real Estate. Prace zakończą się w drugim kwartale 2023 roku. W miejsce nieczynnego centrum powstanie kompleks kilku obiektów. Inwestycja jest na etapie projektowania.
Reklama
  • Rusza rozbiórka, należącej do STRABAG Real Estate, krakowskiej Galerii Plaza. Prace zostały podzielone na dwa etapy i potrwają około sześciu miesięcy.
  • W miejsce nieczynnego od ponad roku centrum handlowego deweloper wybuduje kompleks wielofunkcyjny – jego realizację zaplanowano na lata 2023-2025. 

 

Deweloper STRABAG Real Estate przekazał już teren generalnemu wykonawcy – spółce budowlanej STRABAG. W pierwszej fazie robót budynek dawnego centrum handlowego zostanie ogrodzony i w jego wnętrzu rozpoczną się tzw. rozbiórki miękkie. W tym czasie zostaną usunięte między innymi elementy przeznaczone do ponownego użycia lub przekształcenia. Kolejny etap, który potrwa około czterech miesięcy, obejmie rozbiórkę bryły budynku. Zakończenie całego procesu zaplanowane jest na drugi kwartał 2023 roku.

Koniec Galerii Plaza

- Galeria Plaza przez lata była charakterystycznym punktem na mapie Krakowa. Choć jej czas minął, planujemy zabezpieczyć fragmenty budynku, którym nadamy drugie życie. Znajdą one swoje zastosowanie w częściach wspólnych przyszłej zabudowy i małej architekturze. Naszym celem jest realizacja projektu – od rozbiórki po budowę nowej inwestycji – zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju oraz gospodarką o obiegu zamkniętym. Przy okazji będziemy mogli zachować część kultowej dla krakowian historii tego miejsca - wyjaśnia Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate w Polsce.

Obiekt został otwarty w 2002 roku, zamknięto go po 19 latach w roku 2021.

Deweloper projektuje nowy budynek

Aktualnie deweloper jest na etapie projektowania inwestycji, która zastąpi centrum handlowe Plaza i analizuje różne warianty zabudowy. Zapowiedział już między innymi modernizację oraz przywrócenie do użytkowania kładki stanowiącej wygodny skrót dla mieszkańców miasta. To tym ważniejsze, że działka zlokalizowana jest u zbiegu dwóch głównych arterii komunikacyjnych Krakowa – al. Pokoju i ul. Stanisława Lema.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum