Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rozbudowana Galeria Twierdza Kłodzko II oddana do użytku

Firma deweloperska Rank Progress oddała do użytku część rozbudowywanej Galerii Twierdza Kłodzko II i planuje zrealizowanie kolejnych sześciu centrów handlowych w średnich miastach, poinformowała spółka w komunikacie. Akcje spółki mogą w tym tygodniu zadebiutować na warszawskiej giełdzie.
Reklama
Nowo otwarta powierzchnia ma 8,5 tys. m. kw. Całkowita powierzchnia obiektu liczyć będzie 33 tys. mkw. Sfinalizowanie całej inwestycji spodziewane jest w IV kw. 2010. Projekt Galerii Twierdza Kłodzko II jest częścią programu inwestycyjnego spółki na lata 2010-2012, którego łączna wartość wyniesie 500 mln zł.

"Sukces emisji pozwoli nam przyspieszyć tempo rozwoju. Przed nami realizacja następnych projektów inwestycyjnych. Nowe galerie i centra handlowe otworzymy w kolejnych miastach Polski: Kaliszu, Zamościu, Jeleniej Górze, Świdnicy, Krośnie oraz Jarosławiu. Sfinansujemy je środkami z emisji, a także z kredytów bankowych oraz zysku z bieżącej działalności operacyjnej - powiedział prezes Jan Mroczka, cytowany w komunikacie.

W Jeleniej Górze trwają prace wykończeniowe Pasażu Grodzkiego, którego otwarcie planowane jest na początku IV kwartału tego roku. W 2011 roku zakończona zostanie budowa Galerii Tęcza w Kaliszu i Galerii Twierdza w Zamościu oraz centrum handlowego w Krośnie. W kolejnym roku spółka odda do użytku Galerię Świdnicką oraz centra handlowe w Jarosławiu i Skarżysku - Kamiennej.

Ogółem, w ciągu najbliższych trzech lat spółka zrealizuje obiekty komercyjne o łącznej powierzchni 106 tys. mkw. Na realizację kolejnych projektów czeka też 686 tys. mkw atrakcyjnych gruntów w całym kraju, w ramach banku ziemi posiadanego przez Rank Progress. Obejmują one tereny między innymi w Opolu, Grudziądzu i Zgorzelcu.

Spółka posiada także klika "zamrożonych" projektów mieszkaniowo-biurowo-usługowych. We Wrocławiu gotowy jest wstępny projekt osiedla mieszkaniowego na Popowicach "Marina Park", zaś w Legnicy nowoczesnego apartamentowca typu loft "Nowy Browar".

"Koncentrujemy się na najbardziej rentownych w danym okresie projektach, jednak dokładnie obserwujemy rynek, aby w odpowiednim momencie uruchomić kolejne inwestycje, o spodziewanej wysokiej stopie zwrotu. Decyzję podejmujemy bez zbędnego przeciągania sprawy. Jestem przekonany, że inwestorzy, którzy nam zaufali, będą zadowoleni z wyników spółki" - dodał Mroczka.

W 2010 r. spółka zamierza podwoić osiągane zyski, z 73,9 do 157,2 mln zł. W 2011 r. wynik netto Rank Progress przekroczy wg prognoz 124 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum