Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rozpoczynają się poszukiwania nowego inwestora dla właściciela 77 Sushi

Premium Food Restaurants oraz jej główni akcjonariusze Aleksandra i Marek Tymińscy szukają nowego inwestora, który zapewni tej spółce dalszy rozwój. Akcjonariusze zamierzają sprzedać­­­­­ wszystkie swoje akcje spółki notowanej na NewConnect. Obecnie kontrolują łącznie 89,37 proc. kapitału PFR.

Reklama

- 77 Sushi to znana na rynku marka z potencjałem do dalszego rozwoju. Żeby go przyśpieszyć potrzebuje silnego inwestora, który pomoże jej zwiększyć efekt skali prowadzonej działalności. Sam od lat nie angażowałem się w pracę operacyjną Premium Food Restaurants, a obecnie zamierzam się w pełni skoncentrować na pracy w CI Games, który ma realną szanse na globalnych sukces. Dlatego szukamy dla PFR takiego inwestora, który da tej spółce impuls do dalszego rozwoju – powiedział Marek Tymiński, do którego należy 73,92 proc. akcji spółki.  Kolejne 15,45 proc. akcji posiada Aleksandra Tymińska, obecna prezes PFR. Ich intencją jest sprzedaż wszystkich posiadanych akcji.

Grupa kapitałowa PFR zarządza 11 restauracjami, pod własną marką - 77 Sushi oraz jedną restauracją pod marką WABU, oferującymi dania kuchni japońskiej. W ciągu trzech kwartałów 2015 r. Grupa zanotowała przychody na poziomie 15,29 mln zł (wzrost o ok. 16 proc. rok do roku) oraz zysk netto.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum