Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rusza akcja pracowników ws. nocnej zmiany w Tesco

Organizacja związkowa NSZZ ,,Solidarność" działająca w Tesco, prowadzi akcję zbierania podpisów pod stanowiskiem pracowników, dotyczącym zmian rozpoczynających się o godzinie 0:15 z wolnej niedzieli na poniedziałek. Związkowcy zachęcają pracowników do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.
Reklama

- Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele określa, że doba pracownicza trwa od godz. 24 do godz. 24. Ustawa jest aktem nadrzędnym względem wewnątrzzakładowego regulaminu pracy, który jest z naszego punktu widzenia korzystniejszy, bo określa czas rozpoczęcia pracy na godz. 6 rano – tłumaczyła w rozmowie z naszym portalem Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca „Solidarności Tesco”.

- Chcę wyraźnie pokreślić – nie mówimy zmianom: „nie, bo nie”. Jednak pracodawca nie przedstawił argumentów, które uzasadniałyby konieczność rozpoczęcia pracy po północy. Tesco mówi o spadku sprzedaży, ale nie popiera tego analizą danych. A przecież mieliśmy dotychczas dni świąteczne i pracownicy rozpoczynali pracę po święcie o 6 rano. Czy towar dojedzie do wszystkich sklepów od razu po północy? W naszej opinii nie ma uzasadnienia biznesowego dla takiej decyzji - dodała.

Przypomnijmy: w związku z wprowadzeniem ustawy o zakazie handlu w niedziele, Tesco poinformowało, że utrzyma dotychczasowe godziny otwarcia sklepów w soboty i poniedziałki, za wyjątkiem sklepów otwartych 24h i sklepów działających do północy, które będą zamykane o godz. 23:00 w soboty i otwierane o godz. 6:00 w poniedziałki. - Nasza usługa Ezakupy będzie nadal dostępna dla klientów, jednak nie będziemy mogli realizować dostaw w niedziele z zakazem handlu. Koleżanki i koledzy ze sklepów już zostali poinformowani o tym, jak te zmiany wpłyną na ich godziny pracy – generalna zasada jest taka, że będziemy trzymać się dotychczasowego rozkładu. Jeśli chodzi o sklepy z nocną zmianą, podczas weekendów z niedzielnym zakazem handlu, koleżanki i koledzy będą kończyć pracę do godz. 23:45 w soboty i mogą ją rozpocząć o godz. 00:15 w poniedziałki - mówił w lutym Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum