Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rusza budowa Dekady w Nysie

W tym miesiącu rozpoczynają się prace przy budowie śródmiejskiej galerii handlowej Dekada  w Nysie. Dekada SA, inwestor i deweloper, uzyskał pozwolenie na budowę i planuje otwarcie obiektu jesienią 2020 roku.
Reklama

Ostateczną koncepcję obiektu i projekt budowlany przygotowała pracownia architektoniczna JSK Architekci z Warszawy. Obiekt został podzielony na wiele brył o różnym wykończeniu elewacji, w tym z zastosowaniem szkła i naturalnej zieleni. Dominować będą kolory nawiązujące do historycznego, ceglanego ogrodzenia XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej, które w większości zostanie zachowane  i wkomponowane w elewację budynku. Dodatkowo, od strony ulicy Drzymały powstanie szklany pasaż z zachowaną przedwojenną kostką granitową.

Galeria Dekada Nysa posiadać będzie dwie kondygnacje handlowe o powierzchni ok. 27 tys. mkw. (w tym 19 tys. GLA), na których zlokalizowanych zostanie około 70 sklepów, restauracja i kawiarnie oraz strefa rozrywki z 4-salowym kinem. Dla zmotoryzowanych klientów powstanie podziemny parking na 400 miejsc. Obiekt usytuowany będzie w ścisłym centrum Nysy, pomiędzy Rynkiem a dworcami: autobusowym i kolejowym, tuż przy głównej arterii komunikacyjnej miasta, ul. Bema.

Oferta Dekady Nysa dostosowana będzie do potrzeb rynku i tym samym atrakcyjna dla konsumentów. Obecnie trwa zaawansowana komercjalizacja obiektu. Powierzchnie wynajęte i ostatecznie zarezerwowane stanowią ponad 72 proc. Umowy najmu podpisało już wiele marek modowych, drogeryjnych, salony multimedialne i ze sprzętem RTV AGD, salony jubilerskie, sklepy sportowe, kawiarnie i wiele punktów usługowych. Rolę agenta odpowiadającego za komercjalizację centrum Dekada pełni firma BOIG Property Consulting.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum