Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rusza EEC Trends. Transmisje także online

Czwarta edycja konferencji stanowiącej prolog do Europejskiego Kongresu Gospodarczego rusza 6 lutego 2023 r. w warszawskim hotelu Sheraton Grand Warsaw. Poznaj program i prelegentów wydarzenia oraz zarejestruj swój udział, by śledzić debaty online!
Reklama

Zarejestruj się!

Uczestnicy EEC Trends – przedsiębiorcy i menedżerowie, a także przedstawiciele administracji i eksperci – w toku otwartej dyskusji wskażą najważniejsze trendy, zjawiska i procesy, które decydować będą o perspektywach polskiej, europejskiej i światowej gospodarki w roku 2023 i w latach kolejnych.

Rekomendacje EEC Trends zostaną wykorzystane w pracach nad agendą 15. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Przed nami trudny rok, ale niełatwa będzie także – wobec dynamicznej zmienności i niestabilności – dyskusja o gospodarczych i geopolitycznych scenariuszach najbliższych miesięcy i lat.

EEC Trends podejmuje to wyzwanie: lutowe spotkanie obejmie swoim zakresem najważniejsze zjawiska w gospodarce – wszechobecne skutki skomplikowanej sytuacji geopolitycznej z kryzysem energetycznym na czele, a w tym kontekście transformację sektora energii i procesy dostosowania gospodarki do wyzwań klimatycznych, a także zjawiska związane ze spowolnieniem czy uwarunkowania przyspieszającej digitalizacji.

Uczestnicy zmierzą się też z obszarami szczególnej w ostatnich latach zmienności: globalnym handlem i ekspansją oraz inwestycjami w logistyce i transporcie.

Oto wybrane sesje:

6 lutego 2023 r. | 09.00-11.00 | Sala Balowa ABCDE

Sesja inaugurująca: Gospodarka 2023: trendy, szanse, ryzyka [Paulina]

Lista najważniejszych pytań. Inflacja i złotówka, finanse publiczne i środki rozwojowe, podatki i daniny – dokąd zmierzamy? Geopolityka: globalne czynniki kształtujące warunki funkcjonowania polskiej gospodarki. Scenariusze kryzysu: co z ceną energii, z rynkiem, z transformacją? Biznes i ekonomia w roku wyborczym – czego oczekujemy od polityków? Zrównoważona, oszczędna, nowoczesna, konkurencyjna – produkcja na nowych zasadach? Jak wykorzystać presję zewnętrznych czynników dla przyspieszenia zmian w polskiej gospodarce?

 

Do udziału w sesji zostali zaproszeni (kolejność alfabetyczna):

· Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu, ING Bank Śląski SA

· Paweł Borys, prezes zarządu, Polski Fundusz Rozwoju SA

· Zbigniew Jakubas, przedsiębiorca i inwestor, właściciel, Grupa Kapitałowa Multico

· Artur Popko, prezes zarządu, Budimex SA

· Magdalena Rzeczkowska*, minister finansów

· Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, wykładowca, Katedra Ekonomii Politycznej, Wydział Nauk Ekonomicznych, Uniwersytet Warszawski

· Maciej Zieliński, prezes zarządu, Siemens Polska

Moderacja:

· Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego

 

6 lutego 2023 r. | 13.45-15.00 | Sala Balowa CDE

Globalny handel [Wojtek]

Handlowa mapa świata dziś i jutro – jakie przepływy, jakie kierunki? Międzynarodowa ekspansja w czasach skrajnej niestabilności. Sztuka zarządzania ryzykiem. Największe gospodarki świata: od rywalizacji po konflikt. Sprytni, odporni, elastyczni – eksporterzy i importerzy w zmieniających się realiach geopolitycznych. Polski biznes w świecie – trudniej, lepiej, inaczej?

Do udziału w sesji zostali zaproszeni (kolejność alfabetyczna):

· Małgorzata Bonikowska, prezes, Centrum Stosunków Międzynarodowych, prezes, THINKTANK, adiunkt, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

· Sławomir Czajka, partner, EY

· Robert Jędrzejowski, prezes zarządu, Pekabex SA

· Paweł Kurtasz, prezes zarządu, Polska Agencja Inwestycji i Handlu

· Kamil Majczak, członek zarządu, CIECH SA

· Michał H. Mrożek, wiceprezes zarządu, ING Bank Śląski SA

· Grzegorz Piechowiak*, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych, Ministerstwo Rozwoju i Technologii

· Sebastian Szymanek, prezes zarządu, Polpharma SA

Moderacja:

· Jacek Ziarno, redaktor naczelny, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum