Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ruszył największy na świecie magazyn Lidla

Lidl otworzył swoje największe na świecie Regionalne Centrum Dystrybucji. Kompleks o powierzchni 1,2 miliona stóp kwadratowych i długości pół kilometra będzie obsługiwał 150 sklepów i stworzy ok. 1500 miejsc pracy.
Reklama
  • Magazyn w Luton w Wielkiej Brytanii to największy jak dotąd projekt budowlany Lidla.
  • Centrum zostało zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju. Flota będzie w 100% napędzana biogazem powstałym z odpadów spożywczych.

Jeremy Hunt, brytyjski kanclerz skarbu, skomentował: „To fantastycznie widzieć, jak Lidl inwestuje w Wielkiej Brytanii i tworzy tysiące kolejnych dobrze płatnych miejsc pracy”.

Największy magazyn Lidla na świecie

Kilka dni temu sieć Lidl oficjalnie otworzyła swoje Regionalne Centrum Dystrybucji o wartości 300 milionów funtów. To największy magazyn Lidla na świecie – co oznacza ciągłe zaangażowanie dyskontera w ekspansję na terenie Wielkiej Brytanii.

Centrum o powierzchni 1,2 miliona stóp kwadratowych i długości pół kilometra, w którym mogłyby zmieścić się trzy stadardowe magazyny Lidla, znajduje się w Houghton Regis w stanie Luton i będzie obsługiwać dziennie ponad 9400 palet dostarczanych do 150 sklepów. Standardowe magazyny sieci obsługują około 60-80 sklepów.

Zautomatyzowany magazyn został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju. Centrum wyposażono w panele słoneczne, które mają generować 2 000 000 kWh energii elektrycznej rocznie. W określonych porach roku magazyn będzie zasilany wyłącznie energią słoneczną. Ponadto cała flota dostawcza jest napędzana biogazem pochodzącym z odpadów spożywczych, co wspiera ambicje dyskontera, aby do 2030 r. jego flota była w 100% wolna od oleju napędowego.

Kamień milowy w rozwoju Lidla w Wielkiej Brytanii nastąpił w momencie, gdy Lidl podwoił swoje zaangażowanie w dalsze wzmacnianie infrastruktury w tym kraju. W 2022 roku Lidl otworzył ponad 50 nowych sklepów – więcej niż jakikolwiek inny supermarket w Wielkiej Brytanii – a na początku 2023 roku otworzył kolejnych 19 placówek.

Lidl zatrudni ponad 1500 ludzi

Magazyn ma stworzyć nawet 1500 miejsc pracy dla lokalnej społeczności. Stawka godzinowa w Lidlu niedawno wzrosła do 11,40 GBP z 11,00 GBP. Benefity pracy w sieci obejmują m.in. ubezpieczenie na życie oraz opcjonalne ubezpieczenie zdrowotne i dentystyczne, a także zwiększone prawo do urlopu i 10% zniżki w sklepach.

Richard Taylor, dyrektor ds. rozwoju w Lidl Wielka Brytania, powiedział: „Otwarcie nowego RDC w Luton to przełomowy moment dla Lidl. Fakt, że największy na świecie RDC Lidla znajduje się w Wielkiej Brytanii, mówi sam za siebie nie tylko w kontekście konieczności zaspokojenia rosnącego popytu ze strony klientów, ale także w kontekście naszych ambicji zwiększania tego popytu w przyszłości".

Jennifer Davidson, dyrektor regionalna Lidla odpowiedzialna za nowe centrum dystrybucyjne, skomentowała: „W ciągu 26 lat pracy w Lidlu miałam okazję pracować przy kilku niesamowitych projektach, ale z żadnego nie jestem bardziej dumna niż z tego."

Firma zadebiutowała w Wielkiej Brytanii w 1994 r. Obecnie zatrudnia ponad 31 000 pracowników i posiada ponad 960 sklepów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (4)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Gazetki promocyjne - Lidl