Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ruszył pierwszy supermarket dla osób z autyzmem

Włoska spółdzielnia Unicoop Firenze otworzyła we Florencji nowy supermarket, który został opracowany jako sklep przyjazny osobom z autyzmem.
Reklama

Pierwsza tego typu inicjatywa we Włoszech jest wynikiem partnerstwa spółdzielni z Autismo Firenze, stowarzyszeniem rodzin z dziećmi autystycznymi.

Podążaj za niebieskim jeżem

Dla klientów przygotowano dedykowany zestaw składający się z bawełnianej torby na zakupy, na której znajduje się wizerunek niebieskiego jeża (reprezentującego zaburzenia ze spektrum autyzmu), na której znajdują się różnorodne instrukcje zakupowe.

Przy wejściu znajduje się specjalny znak, który wyróżnia supermarket jako wrażliwy na problem autyzmu, informując klientów o odpowiednim przeszkoleniu personelu. Ponadto kupujący mogą skorzystać z kasy priorytetowej oznaczonej niebieskim jeżem.

Personel został specjalnie przeszkolony w zakresie zalecanych metod interakcji, we współpracy ze Stowarzyszeniem Autyzmu we Florencji.

Sklep o powierzchni 800 mkw. oferuje konsumentom prostą i uporządkowaną drogę zakupową, zaczynając od strefy poświęconej owocom i warzywom, poprzez produkty paczkowane, piekarnię, strefę nabiałową, masarnię i sklep rybny. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum