Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ruszyła budowa centrów logistycznych dla Amazona

Panattoni Europe i Goodman wmurowują kamień węgielny pod pierwsze w Polsce centra logistyczne dla firmy Amazon.
Reklama
- Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wsparcie, jakie otrzymaliśmy ze strony społeczności Kobierzyc, Wrocławia i Dolnego Śląska, dzięki któremu ta inwestycja, warta miliony euro, stała się rzeczywistością - skomentował Timothy Collins, Dyrektor Operacyjny Amazon na Europę.

Lokalizacja Polski w centrum Europy, bliskie połączenia kraju z kluczowymi rynkami oraz dostęp do znakomitej bazy zatrudnienia, były głównymi powodami, dla których firma Amazon zdecydowała się postawić na rozwój w Polsce. W każdym z centrów logistycznych planowanych w Polsce powstanie około 2 000 stałych miejsc pracy oraz 3 000 miejsc dodatkowych dla pracowników tymczasowych w okresie przedświątecznym.

"Wierzymy, że nasze najważniejsze atuty: lokalizacja, infrastruktura oraz ludzki kapitał zapewnią polskiemu projektowi Amazona powodzenie. Inwestycja będzie również korzystna dla naszej gminy, stymulując naszą lokalną gospodarkę i z pewnością zwiększając zatrudnienie" - powiedział Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Pierwsze centra logistyczne firmy Amazon pod Wrocławiem będą łącznie zajmowały powierzchnię ok. 95,000 m 2 (ok. 13 boisk piłkarskich):

- Budowa obiektu realizowanego z firmą Goodman w pobliżu Wrocławia, w Bielanach Wrocławskich w gminie Kobierzyce została ogłoszona w październiku 2013. Otwarcie centrum logistycznego planowane jest na drugą połowę 2014 roku.

- Budowa realizowana z Panattoni w Bielanach Wrocławskich rozpoczęła się w styczniu tego roku i zostanie zakończona w październiku 2014. Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Nowa Wieś łączącego autostrady A4 i A8.  

"Centra dystrybucyjne dla firmy Amazon to historycznie największy kontrakt na rynku nieruchomości w Polsce oraz w CEE - powiedział Robert Dobrzycki, partner zarządzający Panattoni Europe.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum