Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ruszyła rejestracja na EEC Trends 2023!

4. edycja konferencji stanowiącej prolog do Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się 6 lutego 2023 r. Spotkamy się w warszawskim hotelu Sheraton Grand Warsaw w gronie prelegentów omawiając m.‌in. tematy: nowej energetyki, infrastruktury i geopolityki, digitalizacji, zielonej transformacji i wielu innych.
Reklama

Zarejestruj się!

W toku dyskusji EEC Trends wypełnią się treści agendy Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Już dziś zapraszamy do udziału! 

POZNAJ ZAKRES TEMATYCZNY

W programie:

Gospodarka 2023: trendy, szanse, ryzyka
Inflacja i złotówka, finanse publiczne i środki rozwojowe, podatki i daniny – dokąd zmierzamy? Geopolityka: globalne czynniki kształtujące warunki funkcjonowania polskiej gospodarki. Scenariusze kryzysu: co z ceną energii, z rynkiem, z transformacją? Biznes i ekonomia w roku wyborczym – czego oczekujemy od polityków? Zrównoważona, oszczędna, nowoczesna, konkurencyjna – produkcja na nowych zasadach? Jak wykorzystać presję zewnętrznych czynników dla przyspieszenia zmian w polskiej gospodarce?

Nowa energia, nowa energetyka
Transformacja polskiego sektora energii wobec kryzysu i zmian spowodowanych wojną. Czy strategia energetyczna państwa odpowiada aktualnym wyzwaniom? Inwestycje w energetyce odnawialnej: przyspieszenie, hamowanie czy zakręt? Jak godzić względy bezpieczeństwa energetycznego, zasady rynku i interes odbiorcy energii? Rozwój i modernizacja sieci elektroenergetycznych – jak i kiedy? Stabilność systemu energetycznego w procesie odchodzenia od węgla. Polski atom – o krok bliżej celu. Docelowy miks polskiej energii – potencjał, regulacje, terminy.

Infrastruktura i geopolityka
Nowe szlaki handlowe, zmiany w łańcuchach dostaw a planowane i realizowane inwestycje infrastrukturalne. Logistyka inaczej, nowe modele produkcji. Czy nearshoring to trwały trend? Nowoczesna infrastruktura wsparciem zielonej transformacji gospodarki. Porty morskie – jak wykorzystać logistyczną rewolucję. Porty lotnicze – trudna sztuka adaptacji. Inwestycje na kolei – najwyższy czas na efekty. Cyberzagrożenia, sabotaż, terroryzm – jak chronić infrastrukturę krytyczną?

Digitalizacja w praktyce
Trendy i technologie w strategiach firm. Biznesowe realia wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Co je stymuluje, a co ogranicza? Obszary cyfrowego świata, w których inwestycje przyspieszają. Chmura, Big Data, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, technologie Przemysłu 4.0 – adaptacja projektów do aktualnych realiów i zmieniających się potrzeb.

Zielone inwestycje
Fala inwestycji w zrównoważoną produkcję – co to oznacza dla biznesu? Rosnąca rola kryteriów ESG z perspektywy klienta, kooperanta, inwestora. Najważniejszy obszar zielonych projektów – odnawialne źródła energii, wodór, efektywne gospodarowanie energią, odpady i gospodarka cyrkularna, technologie nisko- i zeroemisyjne w tradycyjnych gałęziach przemysłu. Technologie dla klimatu i ich wykorzystanie. Źródła finansowania, programy wsparcia.

Finansowanie
Kondycja, stabilność sektora bankowego – tu i teraz; jego faktyczna i praktyczna zdolność do finansowania gospodarki. Inflacja, regulacje, spowolnienie i inne czynniki zewnętrzne. Sektor finansowy ocenia projekty; nowe kryteria? Sytuacja kredytobiorców – prognozy i oczekiwania. Rynek kapitałowy – trendy na parkiecie. Fundusze unijne, czyli rozwojowy pieniądz na trudne czasy.

Globalny handel
Handlowa mapa świata dziś i jutro – jakie przepływy, jakie kierunki? Międzynarodowa ekspansja w czasach skrajnej niestabilności. Sztuka zarządzania ryzykiem. Największe gospodarki świata: od rywalizacji po konflikt. Sprytni, odporni, elastyczni – eksporterzy i importerzy w zmieniających się realiach geopolitycznych. Polski biznes w świecie – trudniej, lepiej, inaczej?

Ukraina – wojna i przyszłość
Wsparcie dla walczącej Ukrainy; potrzeby i możliwości – jak pomagać skutecznie? Kryzys humanitarny jako kolejne wyzwanie. Zasoby i zniszczenia, potencjał i odbudowa. Jak się do niej przygotować? Jakie będą priorytety? Goście z Ukrainy w Polsce i na polskim rynku pracy. Europejskie aspiracje Ukrainy – w jakim punkcie jesteśmy? Kolejne etapy, możliwe scenariusze, role do odegrania.

Tech dla inwestora
VC, PE, business angels w poszukiwaniu ciekawych projektów. Jakie obszary biznesu opartego na technologiach cieszą się obecnie zainteresowaniem inwestorów finansowych? E-commerce, edutech, fintech, medtech, zielona transformacja energetyki i tradycyjnych sektorów gospodarki – nowe szanse dla innowacyjnych firm i inwestorów. Start-upy o globalnym potencjale: co je łączy, jak je rozpoznać? Kiedy mówią „sprawdzam": finansowanie start-upów w realiach spowolnienia, kryzysu, niestabilnego otoczenia.

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE

Gala wręczenia nagród WNP Awards
W trakcie EEC Trends odbędzie się gala wręczenia nagród WNP Awards, przyznawanych przez redakcję portalu gospodarczego WNP.PL. Wyróżnienia wręczane są tym, którzy poprzez swoje działania zmieniają na lepsze polską gospodarkę. Laureatami są rokrocznie osoby, instytucje i przedsiębiorstwa, które w ostatnim czasie wywarły znaczący, przełomowy wpływ na polską gospodarkę. 

Rejestracja na wydarzenie będzie dostępna wkrótce.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum