Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ruszyło Atelier100 - wspólny sklep H&M i IKEA

Atelier100, projekt wspierany przez H&M i IKEA ruszył w Londynie, w centrum handlowym Livat Hammersmith. Będzie oferował produkty stworzone przez projektantów i twórców z tego miasta. Nowy sklep jest wynikiem pierwszej tego rodzaju współpracy między szwedzkimi gigantami handlu detalicznego.
Reklama

Atelier100 reprezentuje nowe, zrównoważone i „hiperlokalne” podejście do handlu detalicznego. Projekt rozpoczął się w kwietniu zaproszeniem dla twórców i producentów mieszkających w promieniu 100 km od centrum Londynu, aby mogli podzielić się swoimi pomysłami na produkty.


Camilla Henriksson, Global Brand Manager w H&M, powiedziała: „Jestem podekscytowana, że ​​mogę spotkać się z twórcami, z którymi będziemy ściśle współpracować w nadchodzących miesiącach. To dopiero początek podróży dla Atelier100. Nie możemy się doczekać, gdy zaobaczymy jaki wpływ ten program pilotażowy wywrze na społeczność projektantów w Londynie”.

Pierwszych dwudziestu lokalnych twórców zostało wybranych i są w trakcie tworzenia produktów przy wsparciu finansowym i merytorycznym Atelier100. Nowo zaprojektowane produkty mają trafić do sprzedaży w październiku 2022 r. W międzyczasie sklep zaprezentuje gamę produktów zaprojektowanych i wyprodukowanych przez osoby związane z Londynem.

Ella Rush i Kiah Bibby, studenci z Londynu, biorą udział w programie Atelier100. Stworzyli ręcznie robioną biżuterię z materiałów termochromowych pod marką Gum LdN. „ Dzięki Atelier100 otrzymamy mentoring, finansowanie i szansę na współpracę z innymi kreatywnymi osobami - powiedzieli.

W Atelier100 przy Livat Hammersmith wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu ze sklepu Topshop przy Oxford Street, który został kupiony przez IKEA w październiku 2021 roku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum