PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: EY

Rząd nie zrekompensuje sklepom wydatków na zakup rękawiczek i płynów dezynfekcyjnych

Autor: dlahandlu.pl 4 czerwca 2020 16:10

Minister Rozwoju nie pracuje nad przepisami dotyczącymi rekompensat finansowych dla placówek handlowych za wydatki na zakup rękawiczek i płynów dezynfekcyjnych oraz za potencjalne straty w związku ze zmniejszoną liczbą klientów w okresie pandemii.

Posłanka Marta Golbik w swojej interpelacji pisała, że po wprowadzeniu od 1 kwietnia br. nowych obostrzeń dotyczących m.in. zakupów w sieciowych sklepach spożywczych otrzymuje wiele alarmujących sygnałów i pytań ze strony klientów i sprzedawców, którzy czują się na różne sposoby zaskoczeni i zagrożeni.

Posłanka zapytała m.in. kto ma obowiązek zapewnić sieciom handlowym bądź klientom stały dostęp do rękawiczek, których aktualnie na rynku brakuje? czy wystarczające będzie zakładanie przed rozpoczęciem zakupów rękawiczek używanych dotychczas przy wybieraniu pieczywa lub owoców, czy też muszą to być rękawiczki lepszej jakości? czy placówki handlowe bądź klienci otrzymają rekompensaty finansowe za wydatki poniesione na zakup rękawiczek i płynów dezynfekcyjnych wykorzystywanych w sklepach oraz czy placówki handlowe otrzymają rekompensaty finansowe za straty finansowe poniesione w związku ze zmniejszoną liczbą obsługiwanych klientów?

Przypomnijmy, §9 ust. 9 obowiązującego rozporządzenia  Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń,  nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem  stanu epidemii (Dz. U. z 2020 roku poz. 697), przewiduje obowiązek  zapewnienia przez obiekty handlowe lub usługowe,  placówki handlowe oraz zarządzających  targowiskami (straganami) rękawiczek  jednorazowych lub środków do dezynfekcji rąk.

Odpowiedzi na interpelację udzielił podsekretarz stanu Marek Niedużak:
(...) Przepisy dają placówkom handlowym wybór odnośnie  do środków zabezpieczeń  – mogą  to być  albo rękawiczki,  albo środki  do dezynfekcji rąk.  Przepisy nie odnoszą się  do jakości  samych rękawiczek,  zatem nie wykluczają  wykorzystania rękawiczek  do pieczywa czy owoców. W odpowiedzi na pytania (...) informuję, że Minister Rozwoju nie pracuje nad przepisami dotyczącymi  rekompensat finansowych dla placówek handlowych za wydatki na zakup rękawiczek  i płynów dezynfekcyjnych oraz za potencjalne straty w związku  ze zmniejszoną liczbą  klientów (...).

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • Piotr 2020-06-05 13:13:19

    Temat dezynfekcji faktycznie nie jest tani, ale trzeba przyznać, że konieczny. W miarę przystępną cenę usługi jak i środków do dezynfekcji znalazłem na biodezynfekcja.eu

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE






BĄDŹ NA BIEŻĄCO


OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 6292
Ilość aktualnych ofert: 429670

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 692

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
  • Max

    6,25

  • Śr

    5,00

  • Min

    3,12

ProduktySklepyRegiony


Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.