Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Rzeszów: Będzie dokumentacja na budowę drogi, zapłaci miasto i samorząd województwa

Miasto porozumiało się z urzędem marszałkowskim w sprawie dokumentacji potrzebnej do budowy 6,5-kilometrowej drogi, która połączy ulicę Warszawską z  Krakowską.
Reklama

Radni Rzeszowa podczas wtorkowej sesji zgodzili się, by i miasto i samorząd województwa sfinansowały koszty sporządzenia dokumentu, w którym znajdą się szczegółowe założenia tej inwestycji. "Ustaliliśmy już z marszałkiem treść porozumienia i niedługo zostanie podpisane" - zapewnił prezydent Konrad Fijołek. Droga częściowo będzie przebiegać poza granicami miasta, stąd zaangażowanie urzędu marszałkowskiego.

Przetarg na wybór firmy, która opracuje szczegóły założeń zostanie ogłoszony niebawem. Dokument ma być gotowy w ciągu ośmiu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. To podstawa do dalszych prac, czyli przygotowania dokumentacji i budowy samej drogi.

6,5-kilometrowa droga, która połączy ulicę Warszawską z Krakowską zamknie układ drogowy na północy Rzeszowa. Dwa z trzech odcinków już są: łącznik ulicy Rzecha z Lubelską oraz wybudowana w 2019 r. droga pomiędzy ul. Lubelską a Warszawską.

Początkowym elementem drogi będzie wiadukt nad ul. Warszawską oraz torami kolejowymi. Dalej trasa zostanie poprowadzona w kierunku zachodnim, do terenów strefy przemysłowej Dworzysko i następnie skręci w kierunku południowym do ul. Krakowskiej.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum