Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sąd nie dał szansy marce Atlantic

Atlantic, znany polski producent bielizny, przestaje istnieć - sąd nie wyraził zgody na upadłość układową. Od teraz majątkiem spółki będzie zarządzał syndyk. Wojciech Morawski, założyciel i prezes Atlantica, zamierza się odwoływać od tej decyzji - pisze wyborcza.biz.

Reklama

Wojciech Morawski o upadłość układową walczył od początku czerwca. Gdyby ją otrzymał, mógłby zacząć dogadywać się z wierzycielami i krok po kroku odbudowywać firmę. Sąd nie dał mu szansy. Zadecydował o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej. Sąd argumentował, że plan wyjścia z zadłużenia, który Morawski przestawił podczas rozprawy, jest niemożliwy do realizacji.

Zgodnie z prawem upadłość układową ogłasza się, jeśli w jej przypadku wierzyciele będą zaspokojeni w większym stopniu niż w wypadku ogłoszenia likwidacji. Sąd nie dopatrzył się jednak przesłanek wystarczających do zadecydowaniu o układzie, doliczył się za to 282 wierzycieli, a zadłużenie oszacował na 60 mln zł. Najstarszy dług spółki sięga 2006 roku.

Sędzia  Elżbieta Konarska uznała, że skoro wierzytelności przewyższają majątek spółki, to przesłanka wystarczająca do ogłoszenia upadłości likwidacyjnej. W obecnej sytuacji nie ma możliwości generowania przez spółkę dodatniego wyniku finansowego.

Więcej na wyborcza.biz

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum