Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sąd uznał, że Fabryka Biznesu działała w złej wierze składając wniosek o upadłość Mirbudu

Sąd oddalił wniosek o upadłość Mirbudu, złożony przez spółkę Fabryka Biznesu i uznał, że firma ta, składając wniosek o upadłość Mirbudu, działała w złej wierze – poinformował Mirbud.
Reklama

- W postanowieniu z dnia 29 grudnia 2017 r. Sąd uznał złożony przez Fabrykę Biznesu sp. z o.o. wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Mirbud SA jako bezzasadny i złożony w złej wierze – czytamy w komunikacie.

Ponadto Sąd nakazał Fabryce Biznesu sp. z o.o. złożenie w dzienniku ogólnopolskim oświadczenia o następującej treści: "Fabryka Biznesu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łodzi oświadcza, iż w okolicznościach niedających podstaw do składania wniosku o upadłość wobec MIRBUD Spółki Akcyjnej z siedzibą w Skierniewicach, oraz działając w złej wierze skierowała do Sądu Rejonowego dla Łodzi- Śródmieścia w Łodzi wniosek o ogłoszenie upadłości MIRBUD Spółki Akcyjnej" w terminie jednego miesiąca od daty uprawomocnienia się postanowienia. Sąd zasądził również od Fabryki Biznesu sp. z. o. o. zwrot kosztów postępowania sądowego i zastępstwa procesowego. 

Zdaniem Mirbudu, działanie Fabryki Biznesu to reakcja na złożony w dniu 31 lipca 2017 r. wniosek o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu. Wniosek złożył Mirbud i inni wierzyciele. Tym samym stanowiło to próbę uniknięcia zapłaty należnego spółce Mirbud wynagrodzenia za odebrane w 2015 r. prace.

- Zarząd MIRBUD S.A. oświadcza, że będzie kontynuował działania mające na celu odzyskanie należnej zapłaty za wykonane i odebrane prace budowlane, m.in. poprzez trwające w dalszym ciągu postępowanie o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu sp. z o.o. właściciela Galerii Handlowej Sukcesja – czytamy w komunikacie. 

Mirbud poinformował ponadto, że podejmie również kroki prawne mające na celu wyrównanie strat majątkowych i wizerunkowych wynikających ze złożonego w złej wierze wniosku o ogłoszenie jego upadłości.

Przypomnijmy, że XIV Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych w Łodzi 14 września br. wydał postanowienie o dokonaniu zabezpieczenie majątku spółki Fabryka
Biznesu, która jest inwestorem centrum handlowego Sukcesja w Łodzi przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w osobie Ewy Frontczak.

CH Sukcesja w Łodzi działa od września 2015 roku. Obiekt oferuje ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 45 tys. mkw. powierzchni najmu, na której działa ok. 160 lokali: sklepów kawiarni, restauracji w strefie food court oraz część rozrywkowa m.in. z 9-salowym kinem sieci Helios.

Zarząd Fabryki Biznesu informował wówczas, że wniosek o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu Sp. z o.o. zgłoszony przez Mirbud S.A. jest bezzasadny, ponieważ nie zachodzi żadna z przesłanek upadłości spółki przewidziana w ustawie - Prawo upadłościowe. 

Przeczytaj także:

Wyznaczono nadzorcę sądowego dla spółki Fabryka Biznesu - inwestora CH Sukcesja

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum