Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sąd w Bawarii: Sklepy odzieżowe to także sklepy pierwszej potrzeby

- Sklepy odzieżowe są niezbędne, ponieważ ubrania – podobnie jak żywność – są codzienną potrzebą - taka jest opinia sędziego w niemieckim landzie Bawaria. To oznacza, że ​​również osoby niezaszczepione mogą ponownie chodzić do sklepów odzieżowych.
Reklama

W Bawarii obowiązuje obecnie tak zwana zasada „2G”: do sklepów wolno wejść tylko klientom, którzy są w pełni zaszczepieni („geimpft”) lub mają status ozdrowieńca  („genesen”). Istnieje jednak wyjątek dla niezbędnych sklepów: sklepy spożywcze, księgarnie i kwiaciarnie nie wymagają certyfikatów.

Bawarski sędzia dodał teraz do tej listy sklepy odzieżowe z uzasadnieniem, że „znaczenie (mody) dla ogółu społeczeństwa jest nie mniejsze niż książki, kwiaty lub narzędzia ogrodnicze i że może zaistnieć potrzeba zakupienia odzieży na co dzień”. Zdaniem sędziego sklepy z zabawkami również w okresie świątecznym również realizują podstawowe potrzeby.

Bawarskie Stowarzyszenie Handlowe było zadowolone z werdyktu, ale żałuje, że wydarzyło się to tak późno: w okresie świątecznym obroty w sklepach odzieżowych spadły o około jedną trzecią w porównaniu z 2019 r., ponieważ osoby nieszczepione nie zostały do nich wpuszczone, a innych odstraszały długie kolejki przy kontroli dostępu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum