Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sady Grójeckie głównym dostawcą jabłek do Netto

Zdecydowana większość asortymentu, dostępnego w stałej ofercie sieci handlowej Netto, pochodzi od polskich dostawców lub producentów - podała sieć.
Reklama

W sklepach Netto wszystkie produkty polskiego pochodzenia są wyraźnie oznaczone, organizowane są specjalne akcje tematyczne, podkreślające lokalny charakter oferty. Do koszyków najczęściej trafiają trzy gatunki owoców: Champion, Ligol oraz Gala. Część konsumentów decyduje się na bardziej egzotyczne odmiany takie, jak Golden Delicious czy Cortland, Granny Smith. 

W sklepach sieci znajdziemy jabłka w luzie, ale w ofercie są także jabłka pakowane w worki lub podane na tacce. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się jabłka klasy premium, które w Netto dostępne są w ramach ofert okazjonalnych.

Kilogram owoców zebranych z polskiej jabłoni jest tańszy średnio o 2 złote od jabłek sprowadzanych z rejonów Francji lub Włoch.

Sieć sklepów podejmuje kooperację ze zrzeszonymi grupami sadowniczymi, a głównym dostawcą jest Stowarzyszenie Sady Grójeckie, zrzeszające pionierów sadownictwa w Polsce. - Współpracujemy z Netto już od 10 lat – mówi Sławomir Kędzierski, prezes firmy SUN-SAD. - Od tego czasu możemy liczyć na regularne zamówienia, terminowe płatności, a także całosezonową ekspozycję na sklepowych półkach. Podjęcie działań z tą siecią sklepów pozwoliło nam na zwiększenie sprzedaży. Ponadto Netto jest otwarte na dialog i innowacje, dlatego nasza współpraca jest bardzo owocna.

Wywodząca się z Danii sieć handlowa, która w ciągu 23 lat swojej uruchomiła ok. 370 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne. Zatrudnia ok. 5,5 tys. osób. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum