Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Saguaro Muszyńskie jak Muszynianka? Lidl nie widzi problemu

Wodę Saguaro Muszyńskie można pomylić z Muszynianką. Wirtualna Polska o sprawę zapytała obie firmy. Lidl problemu nie widzi, Muszynianka wręcz przeciwnie.
Reklama

Woda Saguaro nie jest w Lidlu nowością, ale zwróciła uwagę czytelnika Wp.pl, któremu od razu skojarzyła się z produktem innej firmy - Muszynianką.

Lidl nie widzi przeszkód, by opakowania wody Saguaro Muszyńskie wyglądały tak, a nie inaczej. Argumentuje to tym, że na rynku sprzedawane są wody noszące w nazwie handlowej odniesienie do miasta lub okolicy Muszyny, np. Muszyńska Woda, Muszyńska Woda Mineralna, Muszyńskie Zdroje, Muszynianka, Perła Muszyny itp. Woda dla Lidla wydobywana jest w leżącym nieopodal Muszyny Zubrzyku. Jej dostawca - spółka Masspol - ma w swoim asortymencie także wodę Źródła Muszyny.

Co o "muszyńskich" wodach myśli producent Muszynianki? - To temat, który od wielu lat jest dla nas bolesny - przyznaje Wirtualnej Polsce Leszek Cidyło, wiceprezes Spółdzielni Pracy "Muszynianka". Przekonuje również, że Muszynianka przez wiele lat ciężko pracowała na swoją pozycję i wydała wiele pieniędzy na promocję. Muszynianka nie podejmuje jednak tematu dochodzenia swoich ewentualnych praw w sądach. 

Przypomnijmy, że Lidl w ubiegłym roku Grycan pozwał Lidla o odszkodowanie za opakowania lodów marki własnej sieci - Ballino. Ostatecznie podpisano ugodę.

Więcej na Wp.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (3)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum