Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Salamander zamyka sklepy w Polsce

Sieć sklepów obuwniczych Salamander zamyka sklepy w Polsce i opuszcza nasz rynek - dowiedział się portal dlahandlu.pl. W sklepach trwają wyprzedaże. Na obecną chwilę podjęta została oficjalna decyzja o zamknięciu placówki w Al. Jerozolimskich w Warszawie. O kolejnych planach spółka na razie nie informuje.
Reklama

Jednocześnie spółka Salamander-Polska ogłosiła, że z dniem 1 stycznia 2021 kończy program lojalnościowy SALAMANDER CLUB. Karty klienta oraz dotychczas niewykorzystane „Shopping Card” będą realizowane maksymalnie do dnia 1 marca 2021 w dowolnym działającym salonie Salamander w Polsce. Po tym czasie stracą ważność.

Firma Salamander ma 7 salonów sprzedaży w Polsce (5 w Warszawie i 2 we Wrocławiu), w których obok marki własnej SALAMANDER oferowane są buty, torebki i akcesoria innych marek.

Marka SALAMANDER istnieje na niemieckim rynku nieprzerwanie od 1904 roku. W Polsce spółka Salamander - Polska została zarejestrowana w KRS w maju 2003 roku. Sprzedaż netto w roku 2019 wyniosła 11 440 547,33 zł i była niższa o około 2,3% niż w roku 2018. Niższa sprzedaż była konsekwencją zamknięcia sklepu w CH Factory Outlet Poznań (kwiecień 2019),  wprowadzenia tańszej oferty handlowej, przeprowadzenia akcji wyprzedażowych, jak i większego udziału w strukturze sprzedaży spółki sklepów typu outlet oraz ograniczenia handlu w niedziele. Spółka wykazała w roku 2019 zysk netto w wysokości 1 710 179,73 zł. Zarząd w sprawozdaniu finansowym zaproponował, żeby zysk netto został przeznaczony na pokrycie strat z lat ubiegłych.

Sprzedaż spółki w 2020 roku spadła rdr. odpowiednio o 47,5% w marcu, 52,7% w maju, 31,2% w czerwcu, 26,03% w lipcu. W kwietniu sprzedaż wyniosła 0 zł. Spółka otrzymała pomoc w postaci dofinansowania do wynagrodzeń pracowników za 3 miesiące z Urzędu Pracy w łącznej kwocie 127 tysięcy zł, zwolnienie z opłacania składek za marzec, kwiecień i maj w 50% (kwota 61,5 tysięcy zł). Ponadto spółka powiązana Salamander Vertriebs GmbH oraz Salamander GmbH umorzyły swoje należności względem Salamander-Polska w łącznej kwocie ok. 537  tysięcy EUR w dniu 30.06.2020.
W związku z udzieloną pomocą oraz odroczeniem terminów płatności przez większość wierzycieli, w tym Urząd Skarbowy (odroczenie podatku VAT za 02/2020 w kwocie 98  tysięcy PLN), zarząd spółki nie uważa, żeby powyżej opisane wydarzenia były podstawą do zagrożenia kontynuacji działalności spółki lub też utworzenia dodatkowych rezerw. Jednak na ten moment (wrzesień 2020) dalsze ryzyko związane z dalszymi skutkami epidemii jest trudne do oszacowania. W razie konieczności istnieje możliwość dofinansowania spółki przez podmiot z grupy - napisano w oświadczeniu finansowym firmy.

W 2020 roku firma otrzymała 44,1 tys. pomocy publicznej w ramach umorzenia opłaty (składki, wpłaty ZUS jako pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne związane z COVID-19, udzielana w ramach limitu 800 000 euro na przedsiębiorcę.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum