Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Salmonella w partii roladek z kurczaka. Produkt sprzedawany w Biedronce

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z powodu wykrycia bakterii salmonelli jednej partii roladek z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.
Reklama

Wydane przez GIS ostrzeżenie publiczne dotyczy partii produktu "Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g" o numerze 109/P1/L4/I i terminie przydatności 07.05.2022.

Producentem jest Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE. Roladki wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska SA, ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn.

GIS podał, że w wyniku badań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii roladek wykryto bakterie salmonella. Sanepid przekazał, że producent niezwłocznie poinformował dystrybutora o zaistniałej sytuacji. Dystrybutor podjął natychmiastową decyzję o wycofaniu wskazanej partii z obrotu, umieścił informacje o wycofaniu w sklepach, a także zamierza opublikować informację na stronie internetowej sklepów.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Gazetki promocyjne - Biedronka