Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sante: Polskie półki i zakaz handlu w niedziele to dobre pomysły

- Wszystkie działania mające na celu próbę wyrównania szans konkurencyjnych trzeba traktować z uznaniem - zapewnia w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl Andrzej Kowalski, współzałożyciel Sante, producenta prozdrowotnej żywności.
Reklama

Jak Sante ocenia plan wprowadzenia w życie zakazu handlu w niedzielę?

- Sądzę, że jest to dobry pomysł rządu, który na poziom sprzedaży ma niewielki wpływ – a dzięki temu ludzie inaczej będą rozkładać swoje dni zakupowe, ale będą kupowali nie mniej niż do tej pory. Będą mniejsze koszty funkcjonowania placówek handlowych, co może im wręcz pomóc. Polecam pod rozwagę zrobienie drugiego dobrego kroku - zrezygnowanie z ozusowania emerytów i rencistów. W sklepach brakuje rąk do pracy – przedsiębiorcy chętnie zatrudnialiby emerytów jeśli ich wynagrodzenia nie byłyby obciążone składkami na ZUS. A i emeryci chętnie podjęliby pracę w jakimś ograniczonym zakresie. Zmniejszenie kosztów bardzo by się w tej chwili przydało szczególnie polskim przedsiębiorcom detalicznym - dodaje Andrzej Kowalski.

Do tego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi od 1 stycznia zmieniło zasady oznaczania żywności znakiem "Produkt polski", a także postuluje pomysł utworzenia „polskich półek“ w sieciach handlowych.

- Myślę, że to bardzo dobre pomysły. Gdzie mają sprzedawać swoje produkty polscy producenci jak nie w sklepach w Polsce? Każdy, najlepszy nawet, producent produktów przetworzonych wie doskonale jak trudno wejść np. na rynek niemiecki choćby jego produkty były lepsze i tańsze. Nie mam na myśli nawet sprzedaży pod własnym brandem, a pod brandem sieci handlowych gdzie liczyć się powinny teoretycznie jakość, smak i cena produktu. Wszystkie działania mające na celu próbę wyrównania szans konkurencyjnych trzeba traktować z uznaniem - zapewnia Andrzej Kowalski.

Więcej na portalspozywczy.pl

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum