Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

SEKO: Zwyczaje dotyczące potraw wigilijnych zmieniają się

Wysokie ceny karpi i zmiany upodobań konsumentów mogą sprawić, że ta najbardziej tradycyjna potrawa wigilijna może tylko symbolicznie pojawiać się na wigilijnym stole – uważa Kazimierz Kustra, prezes marki SEKO. Jak ocenia, w tym roku cena tuszki karpia wzrośnie nawet do 15zł kg.
Reklama

– Jako naród przyzwyczailiśmy się do dobrze znanych potraw, których receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Karp, nadal niezwykle popularny, ustępuje jednak śledziom. To one są prawdziwymi królami wigilijnych stołów ze względu na różnorodne sposoby ich serwowania. Świąteczne śledzie pod pierzynką, w oleju, z cebulką, czy nawet rolmopsy – tutaj konsumenci odnajdują różnorodność, nawiązując jednocześnie do tradycji – mówi Kazimierz Kustra.

Prezes SEKO przyznaje, że sentyment do karpia nadal jest silny, więc klienci będą po niego sięgać także w tym roku. – Pamiętajmy, że wszelkie zmiany w zwyczajach żywieniowych nie następują z dnia na dzień. Jako SEKO w tym roku również dostarczymy naszym klientom produkt Karp w galarecie, gdyż wiemy, że nadal występuje on na wigilijnych stołach. Z takiego samego, słusznego założenia wychodzą hodowcy karpi, dzięki którym ta wigilijna tradycja nadal jest silna – dodaje Kazimierz Kustra.

Ceny karpia w tym roku nie będą rozpieszczały portfeli konsumentów. – Przewiduje się, że cena tuszki karpia wzrośnie nawet do 15zł kg w okresie przedświątecznym. Taka stawka za kilogram ryby skłania do wybrania innego gatunku, takiego jak np. dorsz czy łosoś. Możliwe też, że klienci będą sięgać po mniejsze ilości karpia po to, aby chociaż symbolicznie nawiązać do tradycji rodzinnych. Ważna będzie również ryba po grecku, gdyż jej popularność, zaraz po śledziach, widoczna jest na terenie prawie całego kraju – mówi prezes SEKO.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum