Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Selgros: 2 mln zarejestrowanych klientów, 63 mln zł zysku i 1022 dostawców

Spółka Transgourmet Polska, która prowadzi w Polsce sieć hal Selgros, uzyskała w ubiegłym roku przychody ze sprzedaży w wysokości 3.330,4 mln zł i wykazała zysk brutto na poziomie 63,3 mln zł. Spółka zatrudniała 4.445 pracowników, w tym 360 osób w centrali. W 2019 roku firma miała 1.968.526 zarejestrowanych klientów oraz zakupiła towary od 1022 dostawców.
Reklama

- Transgourmet Polska w roku obrotowym 2019, w obliczu przemian zachodzących na krajowym rynku handlu. tj. dalszej, znaczącej ekspansji sieci dyskontowych, zmniejszeniem się ilości sklepów zajmujących się handlem żywnością, a także dużą ofensywą cenową konkurencji na rynku, uzyskała dobre wyniki generując przychody na poziomie o 107,6 mln zł wyższym niż w roku 2018 - komentuje zarząd firmy.

Podsumowując swoje inwestycje firma wspomina o nowej, mniejszej hali otwartej w 2020 r. w Siedlcach. Nowe formaty hal będą powstawać w miastach liczących ok. 100 tys. mieszkańców.

Firma zmodernizowała także halę w Bytomiu, wybudowała punkt przeładunkowy TSP przy markecie w Poznaniu oraz inwestowała w rozwój kanału horeca.

Finansowanie działalności inwestycyjnej i operacyjnej odbywało się z bieżących przepływów środków pieniężnych, z kredytu bankowego w rachunku bieżącym oraz dodatkowych transz pożyczki w wysokości 50 mln zł otrzymanej z Transgourmet Holding AG.

Wśród wyzwań spółka wymieniła m.in. trudności ze znalezieniem wykwalifikowanego personelu na wszystkich szczeblach. Odpowiedzią na te problemy są wewnętrzne problemy rozwojowe. Firma wspomina również o rosnących kosztach energii elektrycznej i wzroście płacy minimalnej. 

Dużym wyzwaniem spółki na następne lata mają być inwestycje w nowy centralny system informatyczny ERP-SAP, systemy CRM, nowe aplikacje wspierające procesy sprzedaży głownie w kanale horeca, food service, e-commerce oraz inwestycje w cyfryzację i automatyzację pozostałych procesów biznesowych.

Należy dodać, że bieżące wydarzenia związane z pandemią koronawirusa i obostrzeniami rządu dotyczącymi handlu mogły zweryfikować plany spółki na następne lata. 

Obecnie w Polsce działa 19 hal Selgros.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum