Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sfinks chce przejąć Da Grasso. Cena zakupu ma wynieść 55 mln zł

Sfinks Polska, spółka zarządzająca siecią restauracji Sphinx oraz WOOK i Chłopskie Jadło, zawarł umowę intencyjną nabycia udziałów w spółce Da Grasso prowadzącej sieć lokali z kuchnią włoską. Cena zakupu ma wynieść 55 mln zł.
Reklama

Strony zamierzają zakończyć negocjacje do 14 lipca 2015 r., a zawarcie umowy ostatecznej zbycia udziałów Da Grasso na rzecz Sfinksa miałoby nastąpić do 31 marca 2016 roku. 

Zarząd spółki Sfinks Polska poinformował, że zawarł w 19 czerwca 2015 r. z panią Karoliną Rozwandowicz oraz panią Magdaleną Piróg - posiadającymi łącznie 100 proc. udziałów Da Grasso Sp. z o.o. umowę o charakterze intencyjnym dotyczącą nabycia przez Sfinks wszystkich udziałów w spółce Da Grasso.

 - Strony oświadczyły w Umowie, że ich intencją jest zbycie przez panią Karolinę Rozwandowicz i panią Magdalenę Piróg na rzecz Sfinks 100 proc. udziałów w Da Grasso Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (…) Strony zobowiązały się do działania w dobrej wierze w celu uzgodnienia ostatecznej treści umów zbycia udziałów i zamknięcia negocjacji do dnia 14 lipca 2015 r. natomiast zawarcie Umowy ostatecznej zbycia udziałów miałoby nastąpić do dnia 31 marca 2016 r. – podała spółka w komunikacie.

Pod marką Da Grasso prowadzonych jest obecnie w Polsce ponad 170 restauracji oferujących dania kuchni włoskiej.

 - Planowaliśmy zakup Da Grasso jeszcze w 2009 roku, jednak zrezygnowaliśmy z akwizycji, bo naszym zdaniem sieć ta wymagała wówczas znaczącej restrukturyzacji, a my musieliśmy w pierwszej kolejności zrestrukturyzować restauracje Sphinx. W międzyczasie zarząd tej spółki uporządkował wiele kwestii, natomiast my z sukcesem przeorganizowaliśmy nasze restauracje i zbudowaliśmy w naszej spółce zespół posiadający odpowiednią wiedzę ekspercką. Przez cały ten czas obserwowaliśmy też uważnie wszystkie działania Da Grasso i obecnie prowadzimy intensywne negocjacje, by sfinalizować kupno tej sieci – mówi Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska.

 - Zakup Da Grasso wpisuje się w założenia naszej strategii rozwoju. Za Da Grasso stoi duża sieć, rozpoznawalna marka i zadowoleni klienci. Uważamy, że po pomyślnym zakończeniu transakcji byłaby to druga – obok Sphinxa – strategiczna marka w naszym portfolio. Nie wykluczamy też możliwości rozwijania tej sieci także na rynkach zagranicznych. Uważamy, że akwizycja ta będzie miała pozytywny wpływ na nasze wyniki w kolejnych latach – dodaje.

Umowa intencyjna przewiduje następujące, brzegowe warunki transakcji zbycia udziałów: cena zakupu - 55.000.000 zł  - przy czym jej zapłata miałaby nastąpić w dacie zawarcia umowy zbycia udziałów (tj. do dnia 31 marca 2016 r.) poprzez zdeponowanie kwoty nie mniejszej niż 8.250.000 zł i nie większej niż 28.250.000 zł na rachunku escrow zbywców zaś co do pozostałej kwoty przelanie jej na konta zbywców.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum