Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sieć Butik planuje otwarcie 30-40 nowych placówek

W 2014 roku sieć odzieżowa Butik planuje otwarcie 30-40 salonów w całej Polsce. Jak mówi w rozmowie z Propertynews.pl Grzegorz Pawlak, doradca zarządu ds. rozwoju firmy, ten rok będzie czasem restrukturyzacji sieci - nierentowne sklepy będą zamykane.
Reklama

W ubiegłym roku wspólnie z naszymi franczyzobiorcami otworzyliśmy 19 sklepów Butik w nowych lokalizacjach. Część salonów zmieniła swoje lokalizacje, w większości wypadków powiększając powierzchnię sprzedaży. Nowo otwarte placówki zostały zlokalizowane głównie w centrach i galeriach handlowych. Duża część lokali została pozyskana dzięki procesom rekomercjalizacji prowadzonym przez wynajmujących, cztery nowo otwarte sklepy zostały uruchomione w nowo otwartych galeriach handlowych. W ostatnim kwartale 2013 roku ruszyło 7 sklepów, a w samym grudniu - 5 - informuje Grzegorz Pawlak.

Planujemy otwarcie 30-40 sklepów Butik w 2014 roku. Będziemy starali się pozyskać lokale w działających centrach handlowych, które mają ugruntowaną pozycje na rynku danego regionu lub miasta. Sklepy niespełniające naszych oczekiwań w kwestii rentowności będą zamykane lub będziemy dokonywać zmiany ich lokalizacji. Będziemy usatysfakcjonowani, kiedy na koniec rozpoczynającego się 2014 roku zbliżymy się do liczby około 200 sklepów Butik w całej Polsce - deklaruje Grzegorz Pawlak.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum