Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sieć kawiarni Tree Some Coffee zmnieniła właściciela

Jeszcze kilkanaście miesięcy operator sieci kawiarni Tree Some Coffee zapowiadał ekspansję marki oraz otwieranie zarówno własnych, jak i franczyzowych placówek. Teraz dotychczasowe lokale sieci są zamknięte, a jej operator po raz kolejny zmienił właściciela.
Reklama
Właściciel sieci Tree Some Coffee to notowana na NewConnect spółka Węglopex Holding SA, zajmująca się głównie handlem hurtowym oraz detalicznym paliwami gazowym. Powstała ona na bazie spółki PinotCaro SA, której przedmiotem działalności było wprowadzanie na polski rynek nowoczesnych rozwiązań gastronomiczno-kulinarno-kulturalnych. To właśnie ona zadebiutowała na NewConnect w 2011 roku i pozyskała ok. 800 tys. zł na rozwój kawiarni. Później zmieniono nazwę na Węglopex oraz zmodyfikowano plany inwestycyjne, po tym, jak w 2012 roku inwestorem spółki został Dom Inwestycyjny Platinum Capital SA.

Od końca listopada br. Węglopex ma nowego właściciela. DI Platinum Capital SA sprzedał spółkę firmie Cameron Private Investment Ltd z siedzibą w Izraelu.

Tymczasem nie wiadomo co dalej z rozwojem Tree Some Coffee. Dotychczasowa strona internetowa marki nie odpowiada, a placówki, które znajdowały się w sieci (m.in. przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie oraz w CH Skorosze) od jakiegoś czasu są zamknięte.

Przypomnijmy, sieć Tree Some Coffee rozpoczęła działalność na początku 2011 roku. W planach marki było uruchomienie do końca 2012 r. 10 jednostek własnych oraz pięć zależnych, w ramach programu franczyzowego. W 2013 r. sieć miała liczyć 20 lokali.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum