Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sieć Sami Swoi może wkrótce zmienić szyld na Livio

GK Specjał przejęła część firmy Arjago z Kalisza. Przy okazji fuzji, firma stała się pośrednio franczyzodawcą sieci Sami Swoi.
Reklama

W pierwszym połroczu 2019 r. sprzedaż Grupy Specjał zwiększyła się o ok. 25 proc. - Oceniam ten wynik bardzo dobrze i sądzę, że jest to dobry prognostyk potwierdzający nasz plan dwukrotnego zwiększenia obrotów firmy do końca 2021 roku - mówi w firmowym kwartalniku Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał.

Prezes zdradza, że w lipcu Specjał przejął hurtownię Arjago i tym samym stał się pośrednio franczyzodawcą sieci Sami Swoi liczącej ponad 100 placówek handlowych. Ta sieć wejdzie w skład Livio. Oznacza to przebrandowienie wielu placówek. Jak deklaruje Krzysztof Tokarz, większość detalistów wyraża wolę, aby zmienić brand na Livio, które ma silną pozycję na lokalnym rynku.

- Przejecie Arjago nie było tylko pozyskaniem magazynów i lokalnego rynku, ale przemyślana i długotrwała strategią - podkreśla prezes Tokarz.

Polska Sieć Handlowa Sami Swoi powstała w I połowie 2008 r. w Kaliszu z inicjatywy właścicieli tamtejszej hurtowni Arjago oraz właścicieli okolicznych sklepów detalicznych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum