Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sieć supermarketów zdejmuje z półek część asortymentu Nutelli

Colruyt zdjął część asortymentu Nutelli z półek: w sieci nie ma słoików o wadze 400 gramów. Belgijski detalista wywiera presję na ceny, a Ferrero nie jest jedyną "ofiarą".
Reklama

W sklepach Colruyt 900-gramowe słoiki Nutelli są nadal dostępne, ale nie ma 400-gramowych słoików. Na półkach ponownie pojawił się komunikat: „Tymczasowo niedostępne. Przepraszamy”. Według gazety "De Tijd", sieć i producent Nutelli, Ferrero, nie mogą dojść do porozumienia w sprawie podwyżek cen.

Zaangażowane strony nie chcą komentować konfliktu. - Supermarkety mają swobodę określania asortymentu. Nadal prowadzimy konstruktywne rozmowy i mamy nadzieję, że nasi klienci wkrótce będą mogli ponownie znaleźć swój ulubiony produkt - wyjaśnia rzecznik Ferrero, Jan De Grave.

- Rozumiemy, że jest to irytujące dla naszych klientów i przepraszamy za niedogodności. Jesteśmy przekonani, że problem ten zostanie szybko rozwiązany i że będziemy mogli ponownie zaoferować brakujące produkty w odpowiedniej dla konsumenta cenie - powiedziała z kolei Patti Verdoodt z Colruyt.

Trudne negocjacje

Można się było spodziewać, że toczące się coroczne dyskusje między detalistami a producentami marek będą trudne tej jesieni: prawie wszyscy producenci zapowiedzieli już podwyżki cen, ale sieci supermarketów obawiają się, że będą miały trudności ze sprzedażą droższych towarów konsumentom.

Na półkach Colruyt brakuje już produktów Unilevera, Colgate-Palmolive i Mondelez. Zaangażowane strony nie chcą tego komentować. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum