Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sieci handlowe skazane na 17 mln euro za zmowę cenową. Wśród nich Pingo Doce

Trzy działające na terenie Portugalii sieci handlowe będą musiały zapłacić łącznie 16,9 mln euro za zmowę cenową przy sprzedaży produktów kosmetycznych. Wśród ukaranych jest sieć Pingo Doce należąca do grupy Jeronimo Martins, właściciela działającej w Polsce sieci Biedronka.
Reklama

Poza Pingo Doce za zmowę cenową skazane zostały przez portugalski urząd ds. konkurencji (AdC) także sieci Auchan oraz Modelo Continente.

Jak podały w komunikacie władze AdC, ukarana została również spółka JNTL Consumer Health Portugal, dostarczająca do sieci produkty kosmetyczne. Urząd wskazał na straty, jakie z tytułu zmowy cenowej ponieśli klienci sklepów.

W dokumencie na stronie AdC dyrekcja urzędu podała, że zmowa cenowa została zawarta "bez konieczności komunikowania się pomiędzy sobą sieci handlowych". "Łącznikiem" między nimi, jak wykazało śledztwo, był dostawca kosmetyków.

Tymczasem w przekazanym w czwartek mediom oświadczeniu grupa Jeronimo Martins podała, że nie zgadza się z nałożoną na nią karą w wysokości 3,33 mln euro i zwróci się w tej sprawie do sądu.

"Decyzja AdC jest niesprawiedliwa oraz niezasłużona, dlatego odwołamy się od niej", poinformowało kierownictwo grupy Jeronimo Martins.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum