Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sieci instalują kasy samoobsługowe na potęgę. Biedronka w jednym sklepie ma ich aż osiem

Badanie Global Market Insights mówi, że do 2027 r. wartość światowego rynku kas samoobsługowych wyniesie ponad 6,5 miliarda dolarów. Tempo w jakim detaliści obecni w Polsce instalują takie kasy pokazuje, że Polacy pokochali samodzielne skanowanie zakupów.
Reklama

 


- W sieci Biedronka chcemy, aby klienci cieszyli się wygodą zakupów, a nie martwili staniem w kolejkach. Dlatego w 2021 roku zwiększyliśmy liczbę kas samoobsługowych w naszych sklepach. Rozwiązanie – sprawdzające się
w czasach pandemii – znakomicie rozładowuje kolejki do kas. Pod koniec 2021 roku w sklepach sieci Biedronka w całej Polsce zainstalowanych było 6,6 tys. kas – o blisko trzy tysiące więcej niż w grudniu 2020 roku - informuje sieć Biedronka.

Biedronka w Białymstoku ma aż 8 kas samoobsługowych

Wśród sklepów z kasami samoobsługowymi wyróżnia się placówka Biedronki 
w Białymstoku – po remoncie została wyposażona aż w osiem kas automatycznych, najwięcej wśród wszystkich sklepów sieci.

- Mimo wprowadzenia kas samoobsługowych liczba pracowników sieci Biedronka nie zmalała, a wręcz przeciwnie – wzrosła przez rok o prawie 5 tys. osób - podkreśla sieć.

Przypomnijmy, że pierwsze kasy samoobsługowe pojawiły się w Biedronkach w 2017 roku. Było to drugie podejście dyskontera do wdrożenia tego rozwiązania. Poprzednio kasy samoobsługowe testowane były przez Biedronkę w 2013 r., jednak projekt nie wyszedł wówczas poza fazę pilotażową.

Lidl zaczął samoobsługę od Poznania 

Według danych na październik 2021 r. sieć Lidl miała 3 tys. takich urządzeń. Kasy samoobsługowe były w 2/3 sklepów Lidl Polska. Klienci sieci chętnie korzystają z kas samoobsługowych, które sprawdzają się zwłaszcza przy średnich i małych zakupach. W strefie kas samoobsługowych zawsze jest obecny jeden pracownik, który wspiera klientów w samodzielnym kasowaniu zakupów.
Sieć rozpoczęła implementację kas we wrześniu 2019 r. Pierwsza kasa samoobsługowa pojawiła się w Poznaniu. 

Stokrotka ma już ponad 500 kas samoobsługowych

Sieć Stokrotka także rozwija projekt uruchamiania kas samoobsługowych w swoich sklepach. W kwietniu zakończył się montaż 500. urządzenia. Spośród sklepów z takimi kasami, najwięcej placówek wyposażonych jest w dwa  urządzenia, ale są też sklepy, w których działa do pięciu kas samoobsługowych. Projekt szybko się rozwija.Stokrotka wyposażyła swoje kasy samoobsługowe w cztery wersje językowe. Poza polskim i ukraińskim jest także możliwość obsługi urządzeń w języku angielskim i rosyjskim.

– Systematycznie wdrażamy kasy samoobsługowe jako dodatkową formę realizacji zakupów, przyczyniającą się do ich wygody i szybkości. Zainteresowanie klientów systemami samoobsługowymi sprawia, że w najbliższym czasie będziemy je instalować w kolejnych lokalizacjach – mówiła niedawno Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

 

 

Trend automatyzacji jest bardzo silny w handlu. Kasy samoobsługowe są popularne już nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach. 
Badanie Global Market Insights pokazuje, że do 2027 r. wartość światowego rynku kas samoobsługowych wyniesie ponad 6,5 miliarda dolarów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum