Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sieciowe kawiarnie zapowiadają ekspansję na polskim rynku

Costa Coffee, Starbucks, Green Caffe Nero, So!Coffee – liderzy rynku kawiarnianego w Polsce ufają prognozom wzrostu tego sektora w najbliższych latach i zapowiadają ekspansję oraz otwarcia nowych lokali w 2016 r.
Reklama

Jak potwierdzają dane sieci Costa Coffee, rynek markowych kawiarni jest wart około 500 mln zł i dynamicznie się rozwija. W najbliższych latach będzie niezmiennie rósł w tempie ok. 6-7 proc. rocznie. - To znakomita szansa na zintensyfikowaną ekspansję, którą planujemy wykorzystać – przyznaje Andrzej Jackiewicz, dyrektor zarządzający Costy, lidera rynku kawiarnianego w Polsce.

Jak zapewnia dyrektor zarządzający Costa Coffee Polska, do końca bieżącego roku finansowego (kończącego się w lutym 2016 r.) w Polsce działać będzie już ok. 115 kawiarni i ok. 210 maszyn vendingowych. W kolejnych latach dynamika rozwoju ma wzrosnąć, czego efektem będzie kilkanaście otwarć kawiarni rocznie.

- W perspektywie 5-6 lat spodziewamy się około dwukrotnego wzrostu naszej sieci kawiarni i około trzykrotnego wzrostu sieci kawomatów, dzięki czemu będziemy docierać do miłośników marki Costa w ponad 800 lokalizacjach w całej Polsce. Chcemy nie tylko utrzymać pozycję lidera, ale przede wszystkim dalej napędzać rozwój rynku - potwierdza Andrzej Jackiewicz.

Rozwój zapowiada także Starbucks, zarządzany w Polsce przez gastronomicznego giganta – spółkę AmRest, która prowadzi około 40 lokali.

Więcej na portalspozywczy.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum