Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Signify modernizuje oświetlenie w Netto

Po wymianie oświetlenia na LEDowe w placówkach przejętych po Tesco, Netto wprowadza do części sklepów systemy sterowania oświetleniem.
Reklama
  • Modernizacja oświetlenia umożliwia ograniczenie zużywanej energii w skali wszystkich placówek sieci o 43%.
  • Oznacza to ograniczeniu śladu węglowego o 7,5 tysiąca ton CO2 rocznie. Podobny efekt uzyskano by np. poprzez zasadzenie ponad 330 tysięcy drzew.

Kolejnym krokiem w kontekście bardziej efektywnego i oszczędnego korzystania z energii jest wprowadzenie w wybranych sklepach systemów sterowania oświetleniem. Pozwolą one na dostosowanie oświetlenia do potrzeb tu i teraz, co z kolei przełoży się na redukcję energii o kolejne 30-35 proc. w zależności od placówki. 

Zrównoważony rozwój to kierunek ważny dla Grupy Salling, właściciela Netto. Grupa ogłosiła niedawno, że zainwestuje pół miliarda złotych w energetyczną transformację zlokalizowanych w Polsce sklepów i centrów dystrybucyjnych, stawiając na wykorzystanie alternatywnych źródeł ogrzewania, takich jak pompy ciepła, wprowadzając nowe, energooszczędne lady chłodnicze, a także instalując panele fotowoltaiczne.  

– Wdrażanie proekologicznych rozwiązań nie jest dla nas zbędnym wydatkiem, a opłacalną inwestycją z szerszej niż tylko biznesowa perspektywy. W Netto postrzegamy rynek retail holistycznie. Chcemy, żeby nasi klienci mogli nie tylko kupować produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach, ale też by byli pewni, że robią zakupy w sieci, która stawia na zrównoważony rozwój – mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Netto. 

Netto i Signify

Podobne spojrzenie ma Signify, partner Netto w zakresie modernizacji oświetlenia i dostawca systemów sterowania nim. Firma od wielu lat podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i realizuje programy zrównoważonego rozwoju.  

Netto ma w Polsce blisko 650 sklepów i 5 centrów dystrybucyjnych, zatrudnia ponad 9 tys. osób. Oznacza to, że Netto Polska zajmuje trzecią pozycję wśród marek obecnych na rodzimym rynku dyskontów. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum