Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Skandal w sklepach spożywczych: Klienci obrywają końcówki owoców i warzyw

Serwis wyborcza.biz donosi, że sklepy spożywcze znajdują się w centrum kontrowersji, gdyż coraz więcej klientów stosuje nieuczciwe praktyki obrywania końcówek owoców i warzyw w celu obniżenia ceny.
Reklama

W ostatnich dniach rozgorzała dyskusja na ten temat, gdy jeden z klientów Biedronki zauważył, że kalafior bez liści waży mniej i jest tańszy. To zjawisko wywołało szerokie poruszenie w społeczeństwie i budzi obawy dotyczące moralności i etyki na zakupach spożywczych.

 

Polacy szukają oszczędności 

W obliczu rosnących kosztów życia, Polacy starają się znaleźć sposoby na ograniczenie wydatków, a jednym z coraz popularniejszych patentów na zaoszczędzenie paru groszy jest usuwanie zbędnych części warzyw. Klienci podczas zakupów odrywają ogonki papryki, cukinii czy też pozbywają się liści kalafiora, co pozwala im zapłacić mniej.

To zjawisko, choć nie nowe, ponownie stało się głośne za sprawą dyskusji w internecine, gdzie jeden z klientów Biedronki podzielił się swoim doświadczeniem z zakupem kalafiora, oskarżając sklep o oszustwo.

Biedronka reaguje na praktyki klientów

Serwis wyborcza.biz informuje, że jeden ze sklepów Biedronki w Warszawie podjął działania mające na celu powstrzymanie praktyk obrywania liści z kalafiora przez klientów. Obok ceny warzyw umieszczono specjalny komunikat: "Bardzo prosimy nie odrywać liści z kalafiora. Towar jest sprzedawany na wagę, a nie na sztuki. Dziękujemy".

Wprowadzenie takiego ostrzeżenia ma na celu zapobieganie oszustwom oraz uświadomienie klientom zasad sprzedaży na wagę. Dodatkowo, "Wyborcza" donosi, że sklepy spożywcze, w tym Biedronka, rozpoczęły próby kontrolowania praktyk zakupowych swoich klientów. Wypowiedź jednego z klientów opisującego sytuację z kasą samoobsługową sugeruje, że sklepy podejmują działania mające na celu uniknięcie prób zaoszczędzenia paru groszy, włączając blokowanie niektórych produktów i żądanie akceptacji przez personel sprzedażowy.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum