Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sklepy Mestdagh już pod szyldem Intermarche

4 stycznia 86 sklepów należących do belgijskiej grupy franczyzowej Mestdagh, zostało otwarte jako „Intermarché by Mestdagh”. Dotychczas działały pod szyldem Carrefoura.
Reklama

Intermarche zastąpiło Carrefoura

Umowa franczyzowa Mestdagh z Carrefourem oficjalnie wygasła 31 grudnia. Tym samym grupa założona w 1900 roku, po raz pierwszy przejdzie poza ręce rodziny Mestdagh, która kontrolowała firmę od ponad 120 lat.

Jak już pisaliśmy, niektóre związki zawodowe są zaniepokojone zmianą właściciela. Pomimo pozytywnej kontroli belgijskiego organu ds. konkurencji, organizacje skarżyły się, że nie są dobrze poinformowane o głównych zmianach w działalności Mestdagh.

Nowy szef, nowe porządki

Inni wyrazili zaniepokojenie, kiedy okazało się, że nowym szefem Mestdagh, będzie były dyrektor tej firmy, Guillaume Beuscart, który w 2018 roku przeprowadził w grupie poważną restrukturyzację. 9 stycznia ma spotkać się z pracownikami i przedstawić swoją wizję rozwoju grupy. Lokalne media podają, że wynagrodzenia mają pozostać niezmienione.

W Walonii i Brukseli Intermarché ma imponujący udział w rynku (12,4 proc.). Dzięki umowie franczyzowej z Mestdagh, Intermarché posiada obecnie 163 sklepy i ponad 225 tys. mkw. powierzchni handlowej w całym kraju. Łączny obrót firmy wynosi 1,4 mld euro.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum