Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sklepy na własnych gruntach to fundament biznesu Aldi

ALDI od dwóch lat realizuje przyspieszony plan rozwoju w Polsce. 15 grudnia otwarty zostanie 10. sklep sieci we Wrocławiu (przy ul. Zwycięskiej 5-7), a 200. w Polsce.
Reklama

Dyskont dotychczas obecny był głównie w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski. W tym roku, dzięki licznym otwarciom, posiada już sklepy we wszystkich województwach w Polsce.

W grudniu ALDI otwiera 12 kolejnych sklepów

Sieć mocno pracuje nad ekspansją organiczną, podkreślając, że sklepy na własnych gruntach to fundament biznesu. Poza dużymi aglomeracjami marka chce zaistnieć także w nadmorskich miejscowościach turystycznych oraz mniejszych miastach. ALDI preferuje nieruchomości położone przy głównych ciągach komunikacyjnych, najlepiej blisko osiedli mieszkaniowych oraz działki o powierzchni ok. 5 000 mkw., na których można wybudować obiekt zgodny ze standardem działania ALDI.

- Mamy obecnie dziewięć biur ekspansji w Polsce, chcemy rozwijać się w całym kraju. Przykładamy olbrzymią wagę, by odpowiedzieć na lokalne potrzeby rynku zarówno w obszarze asortymentu, jakości obsługi jak i lokalizacji naszych sklepów. Jesteśmy zainteresowani przejęciami dobrych, selektywnie wybranych lokalizacji i gotowi pod względem kapitałowym. Obserwujemy na bieżąco rynek i analizujemy każdą alternatywę – mówi Tomasz Gawlik, dyrektor Obszaru Nieruchomości i Ekspansji ALDI w Polsce.

Wszystkie 12 sklepów przygotowanych jest zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki. Średnia powierzchnia sklepów wynosi ok. 1500 mkw. Sieć zadbała również o dodatkowe udogodnienia dla klientów. Sklepy wyposażone są w krajalnice do chleba i małe wózki zakupowe.

ALDI w Polsce posiada 200 sklepów i zatrudnia blisko 3500 pracowników.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum