Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sklepy piekarnicze mogą przejąć część klientów kawiarni

Kawa jest dzisiaj jedną z najbardziej wartościowych kategorii pod względem obrotu wśród wszystkich produktów dostępnych w kawiarniach. Coraz częściej po ten produkt sięgają też sklepy piekarnicze - wskazuje Andrzej Piętka, prowadzący pietkaodchleba.pl
Reklama

W Polsce koncept połączonej piekarni połączonej z kawiarnią dynamicznie rozwija się w największych miastach w Polsce: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku.

Jeszcze 2 lata temu piekarze nie chcieli nawet słyszeć, żeby sprzedawać kawę w sklepie firmowym z pieczywem, ciastami i drożdżówkami. Dzisiaj opierają na tym całą strategię marketingową i reklamę punktów sprzedaży, oferując kawę na wynos lub na miejscu w zestawie z kanapką lub pączkiem. Wykorzystują do tego cały potencjał sieci sprzedaży i obecność w mediach społecznościowych. Główną inspiracją rozwoju takiego konceptu jest stałe podglądanie konkurencji i gigantów kawiarnianych, którzy przyciągają młodych klientów ciekawym menu, klimatem miejsca i brandem. Wiele sklepów piekarniczych, o ile miejsce na to pozwala, już dziś proponuje ofertę śniadaniową, uruchamiając bistro, czy mini delikatesy z produktami regionalnymi lub premium. Póki co sklepy z pieczywem nie stanowią jednak wielkiego zagrożenia dla kawiarni, ale wiele z takich punktów może stać się atrakcyjnymi dla młodych osób szukających produktów typu take&go lub convenience. Atrakcyjną grupą do której sklepy piekarnicze chcą trafić są młodzi ludzi, którzy chętnie jedzą na mieście i nie gotują w domu. Przekąski słodkie i słone, duży wybór ciast, sałatek, kanapek, naleśników i tostów są dla nich atrakcyjnym menu. Kawa daje więc piekarzom szansę na przyciągnięcie młodych, bo chleb nie daje takiego zarobku jak jeszcze kilka lat temu - zauważa ekspert.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum